Ahmet Naç

Ahmet Naç hakkında merak edilenler. Aslen nereli? hangi okulda eğitim veriyor? eğitmenlik hayatı ve kısaca biyografi bilgileri.

İstanbul Esenler Mehmet Akif Ersoy İlkokulu’nda öğretmenlik yapmaktadır. Sınıfı baştan sona değiştiren Ahmet Naç Facebook ve sosyal medyada bir anda dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. 23 Nisan’da dünyaya gelen Ahmet Naç aslen Manisa Akhisar’lıdır.

Öğretmenlik mesleğine Siirt İlimizin bir köyünde başlamış ve 5 sene orada görev yapmıştır. Ardından İstanbul Esenler’deki Mehmet Akif Ersoy İlkokulu’na tayin olmuştur.

Manchester Salford Üniversitesi’nin eğitim süreçleri ile ilgili 3 sene süren bilimsel araştırmasını incelemiş, aldığı ilhamla, uzun süredir görev yaptığı okul yönetimi ile konuşup, okuldan izin alarak nasıl daha iyi bir eğitim modeli oluşturabilir diyerek yola koyulmuştur. Başarılı eğitimcinin sayesinde önce sınıfın fiziki koşulları değiştirilmiş, her sınıfta bir kütüphane kurulmuş, müzik enstrümanları temin edilmiştir.

Çocukların daha uygun ortamlarda resim yapabilmeleri için boyalar ve şövaleler getirilmiştir. Naç, dersleri öğrencilere sevdirmek için rap müzik ile ders işlemekte, okul bahçesinde öğrencileri ile resim atölyeleri gerçekleştirmektedir. Öğrencilerini henüz 1. sınıfta iken tenis ve basketbolla tanıştırarak sınıfı 4 taşıyarak okulu öğrencilerine sevdirmektedir.

Bugüne kadar Gölge ve Beni Bu Kadar Sevme Anne isimli iki kitabın altına imzasını atmıştır.

2 Yorumlar

  1. Ahmet Naç adlı eli öpülesi mükemmel öğretmenin video gösterisini duygu yoğunluğuyla gözyaşları içinde kalarak seyrettim . Atatürk’ ümüze duyduğum sevgi , saygı ve minnet hislerinin yanında -öğretmen – kişiliğini öğrencilerine ve bizlere hatırlattığı için kendisine teşekkür ederim. Atatürk sevgisini en içten duygularla yaşayarak büyütüldüğüm ailem ve ilkokulum Akhisar ‘da idi . Hemşehrim sözünü gururla söylüyorum! Varol Ahmet Naç .

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz