Ahmet Batman

Ahmet Batman son yıllarda göze batan yazarlar arasında yer almaktadır. Sosyal medya’da sıkça gizemli yazar tabiri ile karşılaşılan ünlü isim halen gizemini korumaktadır. Peki kimdir? hangi kitapları kaleme almıştır. Kısaca hakkında verilebilecek bilgileri sizler için derledik.

Ahmet Batman 2013 senesinde Destek Yayıncılıkları iş birliği ile yazarlık kariyerine adım atmıştır. Yazmış olduğu Soğuk Kahve ile Sabah Uykum adlı kitapları ile ciddi bir çıkış elde etmiştir.

Sosyal medyada en fazla takip edilen yazarlar arasında yer alan Ahmet Batman, kendisi hakkında pek fazla bilgi bulunamasa da uzaktan da olsa Forbes Türkiye ile konuşmayı klavye yolu ile kabul etmiştir. Yüz yüze gelmekten kaçınmış, kendisine yazar denilmesinin kendisi için çok erken verilen bir ödül olduğunu belirtmiştir. Yaşantısında ya Ahmet Batman, ya da Ahmet olarak kalacağını, kendisinin Ahmet olarak kalmayı tercih ettiğini aktarmıştır. Her ne kadar imza günleri yazarlar için çok önemli olsa da bu Batman için pek geçerli değildir. Zira 2 sene içinde üç kitabı 1 Milyon civarında basılmıştır. 2009 yılında İşletme bölümü ile üniversite tahsilini tamamlamıştır.

Kitaplarında, anlam, sözler ve kalbe dokunan aşk romanları ile hayran kitlesi her geçen gün artmaktadır. Özellikle Bana İkimizi Anlat kitabı ile satış rekorları kırmayı başarmıştır.


Sosyal medya da çok ciddi hayran kitlesi bulunsa da özellikle ekşi sözlükte ciddi anlamda eleştirilere de maruz kalmaktadır. Çok sade bir dil kullandığı için eleştirilen genç yazar, zaten bu kadar ilgi görmesinin sebebini de basit dil’e bağlamaktadır. Çünkü lise ve üniversite döneminde yaşadığı ilişkilerini, ailesini ve kendi iç dünyasını anlattığını, insanların birbirine benzediğini, yazdıklarının ise aslında herkesin her gün yaşadığı şeyler olduğunu belirtmiştir. Bu nedenle sıkça en fazla karşılaştığı tepki de “beni anlatmışsınız” olmuştur okurları tarafından.

Ahmet Batman kitapları ve yazdığı kitaplardan bazı sözleri;

Kitaplar; Korkma Kalbim, Bana İkimizi Anlat, Beni İçinden Sev, Gökyüzüne Not, Soğuk Kahve ve Sabah Uykum.

Beni içinden sev kitabında yazdığı bir bölüm. Bakma sen bu kalabalığa, bu dünya bizim için yaratıldı. Başkaları sadece başkaları olarak kalsın, sen bir hayal kur kendine ve içinde sadece bize yer olsun.

Resmi web sitesinde yer alan bazı sözleri;

İnsan hep hayalleriyle yaşar.

Ne sen benden git ne ben senden kaçayım.

Ne sen benden vazgeç ne ben senden başka aşk bulayım. Gel benim kitabım ol, kedin olup seninle kalayım.

Hayaller karışmak içindir, sen karış bana, ben bir köşeden izlerim seni.

Benim üstüm başım sensin.

Hayalimi hayalinle süsler misin?

2018 yılı itibariyle resmi instagram hesabında takipçi sayısı 406 Bin civarındadır. Twitter hesabında ise 89 B. Kitaplardan, yazdıklarından ve bazı sosyal medya da açıklanan bilgiler ile sigara ve alkol kullanmamakta, doğum tarihi ise tahmini olarak 1989. Maalesef ne doğum yeri, ne mezun olduğu üniversite, ne de aslen nereli olduğu gibi hiç bir bilgiye ulaşılamamıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz