Ahmet Ağaoğlu

0

Son dönemde Trabzonspor başkanlığına aday olup olmayacağı ile sıkça gündeme gelen iş adamı Ahmet Ağaoğlu 1958 yılında Trabzon’da doğmuştur.

1971 senesinde Lise eğitimi için İstanbul’a taşınmış ve Kabataş Erkek lisesi ile birlikte dört farklı lisede okumuş en son yüksek denizcilik okulundan mezun olmuştur.

Ardından İstanbul Teknik Üniversitesi Denizcilik Fakültesi Güverte Bölümü’nü 1979 yılında 3. kaptan ünvanı ile tamamlamıştır. Ardından 6 sene denizlerde kaptan olarak çalışmıştır.

1996 yılında Perşembe Pazarı’nda 30 m2’lik bir alanda Atlantik Denizciliği kurmuş ve iş hayatına atılmıştır. İşyeri bünyesinde gemilere servis ve gemi acenteliği işi ile uğraşmış ve 25 senenin üzerinde bu sektörde çalışmalarını devam ettirmektedir. İş hayatının yanı sıra uzun süredir Golf Federasyonu Başkanlığınıda sürdüren Ahmet Ağaoğlu aslen Trabzon Köprübaşı İlçesindendir.

Bir röportaj’da Ali Ağaoğlu ile bir akrabalığı varmı sorusuna ise, Lisede tesadüfen birlikte okuduk, iyi bir arkadaşımdır ancak bir akrabalığımız bulunmamaktadır diye açıklama yapmıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz