KimNereli.net

Midyeci Ahmet Kimdir?

Midyeci Ahmet Kimdir?

İş Dünyası, Mardinli Ünlüler

30 Mart 2018

1.537 kez okundu

Midyeci Ahmet
Gerçek adı: Ahmet Çiçek
Medeni Hali: Evli
Meslek: İş Adamı
Doğum yeri: İzmir

Midyeci Ahmet Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında?

Ahmet Çiçek Midye ve kokoreç dünyasının bir numaralı ismi olarak iş hayatını sürdürmektedir. Aslen Mardin’li bir ailenin evladı olarak dünyaya gelen Ahmet Çiçek kokoreç ile birlikte Midye sunumu ile tanınmakta ve Midyeci Ahmet ismi ile sosyal medya ve daha bir çok mecrada ismini duyurmuştur.Babasının başlık parası olmaması nedeniyle annesini kaçırdığını ardından evlenip bir süre Mardin’de yaşadığını ardından İzmir Kadifekale’ye yerleştiklerini belirten Midyeci Ahmet İzmir’de doğmuştur.

Burada Mardinli hemşehrilerinin midye işi yaptığını ve annesininde kendisine midye yapmayı öğretmesi ile 8 yaşından bu yana bu işle uğraştığını belirtmiştir.

Ardından ailesi ile birlikte İstanbul’a taşınmıştır. Büyüyüp kardeşleri ile beraber midye satma yaşına geldiğinde annesi vefat etmiştir. İstanbul’da Dolapdere, Hacıhüsrev ve İstiklal Caddesi, Şişhane’de Tevfik Sağlam İlkokulunun önünde, Taksim Sıraselviler’de eski Kemancı Barı önünde seyyar tezgahta satış yapmış, 2003 yılında Beyoğlu Balık Pazarı’nda bir dükkan açmış ve 5 yıl işletmiştir.Ardından işi dahada büyütmüş ve İstanbul Beşiktaş gibi elit bir İlçe’de dükkan açarak hizmet vermeye başlamıştır. Günümüzde müşterilerinin sadece İstanbul’dan olmadığını il dışından gelen müşterilerininde bir hayli fazla olduğunu belirten Midyeci Ahmet midye yapmanın el marifeti olduğunu, ancak küçük çaplıda olsa Beyoğlunda Ermeni ve Rum arkadaşlarının kendisine küçük öneriler sunduğunu ve bu önerilerdende yararlandığını açıklamıştır.

Midyeci Ahmet’in midyeleri genellikle Avşa Adası, Güney Marmara Adası ve Balıkesir bölgesinde yer alan Midye çiftliklerinde yetişmektedir. Günde ortalama 60.000 Midye satmaktadır.


[Toplam:1    Ortalama:3/5]
Etiketler:

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Midyeci Ahmet
Gerçek adı: Ahmet Çiçek
Medeni Hali: Evli
Meslek: İş Adamı
Doğum yeri: İzmir
Popüler Kişiler Tümü
1.

Beren Saat

330.458 kez okundu

2.

Tarık Akan

261.550 kez okundu

3.

Volkan Demirel

195.931 kez okundu

4.

Tarkan

182.246 kez okundu

5.

Emre Mor

178.193 kez okundu

6.

Ersay Üner

172.663 kez okundu

7.

Serdar Ortaç

154.173 kez okundu

8.

İrem Derici

149.580 kez okundu

9.

Mustafa Ceceli

146.279 kez okundu

10.

Namık Uğurlu

143.568 kez okundu

İllere Göre Ünlüler