KimNereli.net

Günsel Ülkü Kimdir?

Günsel Ülkü Kimdir?

İş Dünyası

14 Şubat 2018

647 kez okundu

Gerçek adı: Günsel Ülkü Damacı
Eğitim Durumu: Lisans
Medeni Hali: Evli (Taner Damcı ile)
Meslek: İş Kadını Modacı
Mezuniyet: Boğaziçi Üniversitesi
Doğum yeri: İstanbul

Günsel Ülkü Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında?

Sosyetik Ev Kadınları programına katılan Günsel Ülkü Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olmuştur. Viyana Üniversitesi’nde Almanca, Sorbonne Üniversitesi’nde ise Fransızca eğitimi almıştır.

Müzik ilede ilgilenen Günsel Ülkü stüdyo çalışmaları yapmış ve şarkılarını kaydetmiştir. Plates yapmayı seviyor, aynı zamanda bir çok ünlü ismin moda tasarım danışmanlığını yapmaktadır.L’Atelier d’Existence’ isimli markanın da tasarımcılığını yaparak iş hayatını sürdüren Günsel Ülkü Şişmanlıkla savaşan doktor olarak tanınan Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dahiliye Anabilim Dalı öğretim üyesi, Prof. Dr. Taner Damcı ile evlidir. Bir oğlu vardır. Daha önce bilgisayar uzmanı Burak Yel ile bir evlilik gerçekleştirmiştir.

Merck Serono SA Güneydoğu Avrupa Bölge Müdürü olarak büyük başarılara imza atan Günsel Ülkü mezun olduktan sonra Almanya’da Novartis Pazarlama Bölümünde iş hayatına atılmıştır. 11 sene Merck’te yöneticilik yapmış, 2002’de ilaç sektöründe yılın en başarılı iş kadını, 2005 yılında ise Türkiye’nin en başarılı 30 CEO’su arasında yer almıştır..

Ancak tüm bu hayatı başarısına rağmen moda Günsel Ülkü için vazgeçilmez olmuş ve kariyerini moda tasarımı üzerine devam ettirmeye karar vermiştir. Sosyetik Ev Kadınları programı dışında Fashion Tv ekranlarında modacı olarak programlarda yer almıştır. İngilizce, Almanca, İspanyolca ve Fransızca bilmektedir. Boğa burcu olduğunu belirten Günsel Ülkü’nün tam doğum tarihi bilinmemektedir.


Etiketler: ,

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Günsel Ülkü
Gerçek adı: Günsel Ülkü Damacı
Eğitim Durumu: Lisans
Medeni Hali: Evli (Taner Damcı ile)
Meslek: İş Kadını Modacı
Mezuniyet: Boğaziçi Üniversitesi
Doğum yeri: İstanbul
Popüler Kişiler Tümü
1.

Beren Saat

348.014 kez okundu

2.

Tarık Akan

275.464 kez okundu

3.

Volkan Demirel

203.881 kez okundu

4.

Tarkan

194.497 kez okundu

5.

Emre Mor

183.377 kez okundu

6.

Ersay Üner

180.196 kez okundu

7.

Serdar Ortaç

161.739 kez okundu

8.

İrem Derici

157.377 kez okundu

9.

Mustafa Ceceli

152.643 kez okundu

10.

Namık Uğurlu

147.789 kez okundu

İllere Göre Ünlüler