Zerrin Egeliler

Zerrin Egeliler Türk sinema dünyasının usta oyuncuları arasında yer almaktadır. Hakkında ise bir çok soru merak konusudur. Boyu, kilosu kaç? Kaç yaşında? nereli? hangi sinema filmlerinde rol almıştır? evli mi? kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

23 Ağustos 1942 yılında dünyaya gelen Zerrin Egeliler’in asıl ismi Hatice Egeliler’dir. Burcu Aslan, boyu 1.75 cm, kilosu ise 68’dir. İstanbul Kız Lisesi mezunu Zerrin Egeliler toplam 68 adet filmde rol almıştır. İstanbul’da doğmuştur. Gazinocular Kralı Fahri Balcı ile evlenmiş, çocuk sahibi olduktan sonra Bursa’ya yerleşmiştir. Ancak eşi Fahri Balcı 2017 yılında yaşamını yitirmiştir.

İlk zamanlar sanat dünyasına fotoroman olarak adım atmıştır. 1978 yılında ise şöhretin zirvesine ulaşan Zerrin Egeliler, bir sene içinde 37 sinema filminde rol almıştır. O dönemlerde rol aldığı yetişkin içerikli filmler sonrasında çıplaklıktan nefret ettiğini ve cinsel ilişkiden iğrendiğini belirtmiştir. Vücudunu ise hiç beğenmediğini ancak seyircinin tuttuğunu aktaran Egeliler, günümüzde magazin dünyasından uzak, Bursa’da mütevazi bir hayat sürmektedir.

Zerrin Egeliler oynadığı bazı sinema filmleri;

İlk oyunculuk deneyimini 1972 yılında Gönül Oyunu isimli sinema filmi ile gerçekleştirmiş ardından, Kadınlar, Plaj Horozu, Tipsiz, Vur Davula Tokmağı, Köylü Güzeli, Çıplak Kedi, Babanın Evlatları, Dila Hanım, Günah Köprüsü, Ali Baba’nın Çiftliği, Batak, Caferin Çilesi, Can Hatice, Denizden Gelen Kadın, Kabadayı Böyle Sever, Kaybolan Yıllar, Lekeli Melek, Nefret, Onsuz Olamam. Yazının telif hakkı kimnereli.net ‘e aittir. Romalı Dilber, Solan Yaprak, Sıra Sana Gelecek, Yalnız Kalp, Yaşam Kavgası, Yüz Karası, Yedi Yürekli Şaban, Yüzme Bilmiyorsan İşin Ne Ağaçta, Çarli’nin Kelekleri, Çıldırtan Kadın, Ölüm Çemberi, Acemi Dolandırıcı, Ahlaksız, Ateşli Dilber, Ay Aman Of, Aşk Bebeği, Aşk Şarabı, Bal Badem, Bu Benim Günahım, Bir Böcek Üç Çiçek, Bu Gece Bende Kal, Canım Benim, Canın İsterse, Gizli İlişkiler, Günahkar Kadın, Hayat Kadını, Kadersizler, Kara Kısrak, Madrabaz, Minnoş, O Kadınlardan Biri, Skandal, Memnu Meyve, Seven Sevene, Uçurumdaki Kadın, Yataktan Yatağa, Yedi Kocalı, Yosma, Çıplaklar, Ölüm Emri, Öttür Kuşu Ömer, Şahin, Şehvet Uçurumu, Şıllık ve Kimbilir gibi bir çok sinema filminde oynamıştır.

Maalesef usta oyuncunun kullandığı herhangi bir sosyal medya hesabı bulunmamaktadır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz