Zaxe Beats

Zaxe Beats hakkında merak edilen soruların cevaplar. Müzik kariyeri, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Zaxe Beats Kimdir?

Zaxe Beats 2020 senesinden bu yana ürettiği parçalar ile dinleyiciyle buluşuyor. 2022 Ağustos ayında “Semt” adında bir albüm yayınlamış ve dinleyici kitlesi tarafından beğenilen bir albüm çalışması olmuştur.

Zaxe Beats Gerçek İsmi Nedir?

Zaxe Beats’in gerçek ismi Emre Tanrıkoloğlu’dur.

2002 senesinde Çorum’da dünyaya gelen Emre Tanrıkoloğlu geçmişten beridir müziğe ilgili ve kendine has soundlar ile dinleyici ile buluşuyor. Yayınladığı kendine has Arabesk Mix ve Traplar ile Spotify, Apple Music ve Youtube Music platformlarında aktif olarak paylaşımlar yapmaktadır.

Müzik işini hobi olarak yaptığını söylüyor. Uzun süredir sakinliğini koruyup Haziran ayında hızlı bir giriş ile tekrar müzik piyasasına adım atan Emre, Haziran ayında aylık 60.000 dinleyiciye ulaşmış ardından gelişen bazı sıkıntılarından dolayı çoğu müziği kaldırılmıştır.

Kendisinin de Kürt kökenli olmasından dolayı Kürtçe parçalardan soundlar kullanmakta ve kullandığı bu soundlar insanlar tarafından çok beğenilmekte ve Sosyal Medya’da kullanılmaktadır. Bir çok parça çıkaran Emre’nin şanssızlık peşini bırakmamış ve piyasada yaptıklarının büyük bir çoğunluğu telif sıkıntılarından dolayı bulunmuyor veya kullanılmıyordur.

Yaptığı müzik tarzı ile eski kayıtlardan yeni nesile uygun elektronik müzikler üretmektedir. Kendine has ürettiği müzikleri Sosyal Medya’da hızla yayılıp dinlenilmektedir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz