Yıldız Asyalı

Yıldız Asyalı rol aldığı başarılı projeler ile adından söz ettirmeyi başarmıştır. Hakkında ise hayranları tarafından aslen nereli? boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? evli mi? hangi sinema ve dizilerde rol aldı? gibi bir çok sorunun cevabı merak konusudur. Kısaca oyunculuk kariyeri, hayatı ve biyografi bilgileri.

1980 yılının Eylül ayında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Güzel oyuncunun burcu başak, boyu 1.63 cm, kilosu ise 52’dir.

Babasının viyola sanatçısı, ablasının Devlet Konservatuvarı Viyola mezunu ve Babaannesininde Piyanist olması nedeni ile müzik ile iç içe büyümüştür. Küçük yaşlarda müziğe ilgi duymaya başlamış ve solist olarak İstanbul Opera ve Balesi Çocuk Korosu’nda yer almıştır. Babası Ümit Asyalı’dır. İstanbul doğumludur, ancak baba tarafından aslen nereli olduğu bilgisine henüz ulaşılamamıştır.

Henüz 7 yaşında iken Timur Selçuk’un Bir Uzay Masalı adlı operası’nda, 8 yaşında ise Neşeli Günler Müzikali’nde rol almıştır. 12 yaşında Nabucco operasında Kral Ve Ben müzikali’nde, 13 yaşında ise Lösemili Çocuklar Vakfı yararına düzenlenmiş olan konser’de Sarah Brightman ile İstanbul Devlet Opera Ve Balesi Orkestrası eşliğinde aynı sahneyi paylaşmıştır.

Sonrasında ise 15’li yaşlarda oyunculuğa adım atmış ve bir çok film ve dizide rol almıştır. Yıldız Asyalı İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Bölümünden mezun olmuştur.

Kanal D Çocuk Kulübü programı ile birlikte Eyvah Babam, Eyvah Kızım Büyüdü, Yasak Elma, El Gibi ve Limon Ağacı gibi dizilerin, jenerik müziklerinin hem bestelerini yapmış hemde yorumlamıştır.

2008 senesinde Seda Telciler ve Burcu Canbas ile beraber Grup mp3 isimli bir müzik grubu kurmuştur. Grubun Sevmek Zamanı isimli şarkı haricinde yer alan tüm şarkıların söz ve müzikleri Asyalı’ya aittir.

Yıldız Asyalı evli mi?

23 Kasım 2015 yılında İş Adamı Emre Vatansever ile evlenmiştir. Bu evliliğinden Ayşe Mira Vatansever isminde bir kızı vardır. Evliliği 2017 yılında son bulmuştur. İkinci evliliğini ise Kerem Saka ile gerçekleştirmiş ancak evliliği 1 ay sürmüştür.

Uzun süredir hiç bir projede rol almayan oyuncu en son Kanal 7 ekranlarının sevilen dizisi Elif ile oyunculuğa dönüş yapmış ve dizide Parla karakterini canlandırmıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz