Yiğit Dikmen

Yiğit Dikmen ekran severler tarafından özellikle katıldığı Survivor isimli yarışma ile tanınmıştır. Başarılı isim hakkında ise hayranları bir çok sorunun cevabını araştırıyor. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Yiğit Dikmen Kimdir?

Yiğit Dikmen oyuncu ve yarışmacı olarak tanınmaktadır. Oyunculuğun yanı sıra 2011 senesinden bu yana Crossfit ile ilgilenmekte, Türkiye’nin ilk Crossfit’cilerinden birisidir. Ayrıca antrenörlük yaptığı belirtiliyor. Geçmiş yıllarda uzun süre amatör olarak futbol oynamıştır. Yağızkan Dikmen isminde bir kardeşi vardır, o da oyunculuk ile ilgilenmektedir. Kardeşi ile arasındaki yaş farkı ise 1.

2014 senesinde, Survivor yarışmasında yer almış ve gönüllüler takımında yarışmıştır. Kaçıncı olduğu da merak konusu olan ünlü isim yarışmada 4. olmuştur. Yarışmada yaşanan olaylar sonra annesi Arzu Dikmen tarafından Acun Ilıcalı’ya eleştiriler gelmiş, bu konu uzun süre gündemde yer edinmiştir.

Yarışma sonrasında oyunculuk eğitimleri almış ve oyuncu olarak kamera karşısına geçmiştir.
Yiğit Dikmen

Yiğit Dikmen Boyu, Kaç Yaşında?

Yiğit Dikmen 36 yaşında ve 1.84 boyundadır. Doğum tarihi 17 Temmuz 1987, burcu ise yengeçtir. Uzun boyu, uzun saçları, dövmeleri ve düzgün fiziği ile genç kızların gözdesidir.

Marka tutkusu ve takıntısı yok ancak alışveriş tutkusu vardır. Bir ürünü görmeden denemeden almadığını, bu nedenle online alışverişe de pek sıcak bakmadığı biliniyor. Kendisine kalsa tüm parasını kıyafet için harcayabileceğini dile getiren yakışıklı isim, fazla renkli giyinmez, daha çok sade ve cool parçalar seçmektedir. Ayrıca dolabında en çok tişört olduğunu, özellikle geniş yaka tişörtleri çok sevdiğini belirtmiştir.

Sevgilisi kim? sevgilisi varmı? sorusunun cevabına henüz ulaşılamamıştır. Sosyal medya ve özel hayatında bu konu ile ilgili bir açıklama bulunmamaktadır.

Kadın Hakları konusunda hiç bir zaman duyarsız kalmamıştır. Yaptığı instagram paylaşımında Kadın özgürdür, kadın çocuktur. Kadın annedir. Kadın toplumun en büyük servetidir. Şiddete sessiz kalma notunu düşmüştür.

Ayrıca EVET! Kadına yönelik şiddetin karşısındayım ve şiddete tanık olduğumda SESSİZ KALMIYORUM! notu ile bu konudaki hassasiyetini dile getirmiştir.
Yigit Dikmen jpg

Yiğit Dikmen Ne İş Yapıyor?

Yiğit Dikmen oyuncu, antrenör ve sporculuk kariyeri dışında girişimci olarak başarılı bir kariyer sürüyor. İstanbul Nişantaşı’nda açtığı Leon Kokteyl Bar mekanını işletmektedir.

Yiğit Dikmen Oynadığı Diziler

Yiğit Dikmen 2015 senesinde Fox Tv ekranlarında yayınlanan Şehrin Melekleri isimli dizi ile ilk dizi oyunculuk deneyimini gerçekleştirmiş Fırat Ünver karakteri ile kamera karşısına geçmiştir. Daha sonra Hande Ataizi, Damla Colbay ve Yusuf Akgün gibi isimlerin yer aldığı Hayat Mucizelere Gece adlı dizi de Engin karakterini canlandırmıştır.

2020 senesinde Sen Çal Kapımı adlı dizi de Emre Kafesçioğlu için kamera karşısına geçmiştir. En son 2022 yılında Kanal D ekranlarında yayınlanan Başrollerini İlayda Alişan ve Burak Yörük’ün üstlendiği Seversin adlı dizide Selçuk karakterini canlandırmıştır.
Yiğit Dikmen
Seversin (Selçuk) 2022
Sen Çal Kapımı (Emre Kafesçioğlu) 2020
Umuda Kelepçe Vurulmaz (Burak) 2016-2017
Hayat Mucizelere Gebe (Engin Akarcalı) 2015-2016
Şehrin Melekleri (Fırat Ünver) 2015

Katıldığı Yarışmalar, Programlar:

Survivor Türkiye 2014
Exatlon Cup 2019
45. Pantene Altın Kelebek Ödül Töreni
Survivor 2018
Survivor 2017


Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz