Yasmin Schmidt

0

Yasmin Schmidt hakkında merak edilenler. Kaç yaşında? aslen nereli? müzik kariyeri, eğitimi, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1993 yılında Almanya’nın Nürnberg şehrinde dünyaya gelen Yasmin Schmidt baba tarafından Alman, anne tarafından ise Türk asıllıdır. Henüz 3 yaşında iken çocuk model olarak katalog çekimlerinde yer almıştır. 13 yaşına geldiğinde anne ile birlikte annesinin memleketi olan İzmir’e yerleşmiştir. 6 sene İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda yan flüt bölümünde eğitim görmüştür. İlerleyen yıllarda tekrar Almanya’ya dönmüş ve müzik eğitimini sürdürmüş, flütçü ve koro şefi olmuştur.

2013 senesinden itibaren Almanya’da Fishers House ajansına bağlı olarak modellik yapmaya başlamış bir yandan da model koçluğu yapmıştır. 2015 yılında Roth kentinde düzenlenmiş olan Miss Roth yarışmasında 1. ci olmuş ve kraliçelik tacını takan isim olmuştur. Ardından 2016 Bavyera Güzellik yarışmasına girmeye hak kazanmıştır. Günümüzde ise müzik kariyerini başarılı bir şekilde sürdüren Yasmin Schmidt 2019 yılında İnsanım isimli tekli çalışması ile gönülleri fethetmeyi başarmıştır.


Babasının öğretmen ve diğer bir yandan baterist olduğunu dile getiren güzel sanatçı çok küçük yaşlardan itibaren çalışma odasında her hafta müzik grubu ile provalar yaptığını belirtmiştir. Beatles, Rolling Stones ve Eric Clapton müzikleri ile büyümüş, ailesi onu 2.5 yaşında iken piyano derslerine götürmeye başlamıştır. Boş zamanlarında en büyük hobisinin coverlar kaydetmek olduğunu ardından eğlencesine Youtube’a yüklediğini gelen yorum ve mesajların ardından müzik dünyasına giriş yapmaya karar verdiğini dile getirmiştir.

Şarkıcı kimliğinin yanı sıra yazar ve besteci kimliği ile de ön plana çıkan Yasmin Schmidt 2017 yılında Almanya’da yayınlanmış olan, Natürlich Nur ICH isimli bir kitabın altına imzasını atmıştır.

Sosyal medya hesaplarını aktif bir şekilde kullanan güzel ismin günümüz itibariyle resmi instagram hesabında ki takipçi sayısı 14,2bin civarındadır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz