Yasemin Yazıcı

0

Yasemin Yazıcı Son Yaz Naz karakteri ile oyunculuk kariyerini sürdürmektedir. Ekran severler tarafından güzel oyuncu hakkında bir çok sorunun cevabı merak ediliyor. Kimdir? Aslen nereli? Boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? Hangi sinema ve diziler de rol aldı? kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Yasemin Yazıcı Kimdir?

Yasemin Yazıcı oyuncu olarak çalışmalarını sürdürmektedir. 2018 senesinde London School of Economics Sosyal Antropoloji Bölümü’nü başarı ile tamamlamıştır. Okul’da eğitim döneminde iken tiyatro oyunlarında sahneye çıkmıştır.

Türkçe’nin yanı sıra İngilizce ve Fransızca dillerinde, Bir Yaz Gecesi Rüyası, Kral Oidipus, Antigone, Lysistrata, Faust (vol. I), Hugo Sistemi ve Ayrılma adlı oyunlarda yer almıştır. Oyuncu kimliğinin yanı sıra vokal ve dans eğitimi almıştır. Ayrıca Dialog ve Pera Güzel Sanatlar Okulları bünyesinde oyunculuk ve diksiyon eğitimleri alan güzel oyuncu eğitim hayatına da devam etmektedir. London Academy of Music and Dramatic Art bünyesinde.

İstanbul’da yaşamanın en güzel yanı, kalpten bağlı olduğu ailesinin yanında olmasıdır. Ailesinin oyunculuk fikrine ilk başta sıcak bakmadığını belirtmiştir. Babası ile arasında büyük bir jenerasyon farkı olduğunu, bu nedenle de sosyokültürel fikir anlaşmazlıkları olduğunu dile getirmiştir. Ancak zamanla babasının da oyunculuk yapmasına alıştığını ve oyunculuk tutkusunu desteklediğini sözlerine eklemiştir.
Yasemin Yazıcı

Yasemin Yazıcı Oynadığı Diziler

En son Kara Tahta isimli dizi de Esra karakteri için kamera karşısına geçmiştir. Daha önce Fox Tv ekranlarının başarılı projelerinden olan Son Yaz dizisinde Naz karakterine hayat vermiştir. Dizi de Halil Babür, Sezer Avcı, Sinan Tuzcu, Arif Pişkin ve Ata Nedim Arman gibi isimlerde yer almaktadır. Gaye Sökmen Oyunculuk ajansına bağlı olarak oyunculuk çalışmalarına devam etmektedir.

Kara Tahta (Esra) 2022
Aşk Taktikleri (Film 2021)
Son Yaz (Naz) 2021

Yasemin Yazıcı Boyu, Kaç Yaşında?

Yasemin Yazıcı 26 yaşında ve 1.66 boyundadır. Kilosu 52, saç ve göz rengi kahverengi, burcu ise başak’tır.

Yasemin Yazıcı Nereli?

Yasemin Yazıcı doğma büyüme aslen İstanbul’ludur.
Yasemin Yazici7

Yasemin Yazıcı Hakkında Bilinmeyenler:

1 – İstanbul’da doğmuş ve büyümüştür.

2 – Sosyal Antropoloji eğitimi için İngiltere Londra’ya gitmiştir.

3 – Çok küçük yaşlardan itibaren her dönem sanat ile ilgilenmiştir.

4 – Çok küçük yaşlarda tiyatro dünyasına giriş yapmıştır.

5 – Son Yaz isimli dizi ilk rol aldığı dizi’dir.

6 – Oldukça meraklı, duygusal ve can yakın bir karaktere sahiptir.

7 – Genellikle pozitif bir bakış açısı vardır, son olarak ailesine çok düşkündür.

8 – Küçükken sinema ve tiyatro hevese sebebi ile, evde bulduğu kıyafetlerle, makyaj ve aksesuarları ile kostümler yarattığını dile getirmiştir.

9 – Ayrıca oyuncularında taklitlerini yaptığını ifade etmiştir.

10 – Burcu başaktır.

10 – Doğada vakit geçirmeyi ve ekstrem sporları sevmektedir.

Yasemin Yazıcı Sevgilisi Kim?

Yasemin Yazıcının sevgilisi ekran severlerin yakından tanıdığı yakışıklı oyuncu Onur Tuna‘dır. 2022 yılında Filipinler’e tatile giden çift birlikteliklerini sosyal medya hesaplarından yaptıkları paylaşımlar ile duyurmuştur. Güzel oyuncu, Onur Tuna ile çekilen fotoğrafını beyaz kalp emojisi ile paylaşmış, Tuna’da sevgilisinin objektifine verdiği bu poza Yazıcı’yı etiketleyip, kalp emojisi ile yayınlamıştır.

Gaye Sökmen oyunculuk ajansına bağlı olarak oyunculuk kariyerine devam etmektedir. Resmi instagram hesabını yaseminyaziciy olarak kullanmaktadır. Günümüz itibariyle instagram hesabında ki takipçi sayısı 172bin civarındadır. Ayrıca @ysmnyzycy kullanıcı isimli twitter hesabı bulunuyor. Ancak pek fazla paylaşımda bulunduğu söylenemez.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz