Yasemin Yazıcı

0

Yasemin Yazıcı Son Yaz Naz karakteri ile oyunculuk kariyerini sürdürmektedir. Ekran severler tarafından güzel oyuncu hakkında bir çok sorunun cevabı merak ediliyor. Kimdir? Aslen nereli? Boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? Hangi sinema ve diziler de rol aldı? kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Yasemin Yazıcı Kimdir? Nereli?

1997 yılının Eylül ayında dünyaya gelen başarılı oyuncu İstanbul doğumludur. 2018 senesinde London School of Economics Sosyal Antropoloji Bölümü’nü başarı ile tamamlamıştır. Okul’da eğitim döneminde iken tiyatro oyunlarında sahneye çıkmıştır. Türkçe’nin yanı sıra İngilizce ve Fransızca dillerinde, Bir Yaz Gecesi Rüyası, Kral Oidipus, Antigone, Lysistrata, Faust (vol. I), Hugo Sistemi ve Ayrılma adlı oyunlarda yer almıştır. Oyuncu kimliğinin yanı sıra vokal ve dans eğitimi almıştır. Ayrıca Dialog ve Pera Güzel Sanatlar Okulları bünyesinde oyunculuk ve diksiyon eğitimleri alan güzel oyuncu eğitim hayatına da devam etmektedir. London Academy of Music and Dramatic Art bünyesinde.

Fox Tv ekranlarının başarılı projelerinden olan Son Yaz dizisinde Naz karakterine hayat vermiştir. Dizi de Halil Babür, Sezer Avcı, Sinan Tuzcu, Arif Pişkin ve Ata Nedim Arman gibi isimlerde yer almaktadır. Gaye Sökmen Oyunculuk ajansına bağlı olarak oyunculuk çalışmalarına devam etmektedir.

Yasemin Yazıcı Hakkında Bilinmeyenler:

1 – İstanbul’da doğmuş ve büyümüştür.
2 – Sosyal Antropoloji eğitimi için İngiltere Londra’ya gitmiştir.
3 – Çok küçük yaşlardan itibaren her dönem sanat ile ilgilenmiştir.
4 – Çok küçük yaşlarda tiyatro dünyasına giriş yapmıştır.
5 – Son Yaz isimli dizi ilk rol aldığı dizi’dir.
6 – Oldukça meraklı, duygusal ve can yakın bir karaktere sahiptir.
7 – Genellikle pozitif bir bakış açısı vardır, son olarak ailesine çok düşkündür.
8 – Küçükken sinema ve tiyatro hevese sebebi ile, evde bulduğu kıyafetlerle, makyaj ve aksesuarları ile kostümler yarattığını dile getirmiştir.
9 – Ayrıca oyuncularında taklitlerini yaptığını ifade etmiştir.
10 – Doğada vakit geçirmeyi ve ekstrem sporları sevmektedir.

İlginizi Çekebilir :   Aylin Engör

Yasemin Yazıcı Boyu, Kaç Yaşında?

2021 yılı itibariyle 23 yaşındadır. Boyu 1.66 cm, kilosu 52, saç ve göz rengi kahverengi, burcu ise başak’tır. Gaye Sökmen oyunculuk ajansına bağlı olarak oyunculuk kariyerine devam etmektedir. Resmi instagram hesabını yaseminyaziciy olarak kullanmaktadır. Günümüz itibariyle instagram hesabında ki takipçi sayısı 61,2bin civarındadır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz