Yasemin Yazıcı

Yasemin Yazıcı Son Yaz isimli dizinin oyuncu kadrosuna dahil olmuştur. Peki güzel oyuncu kaç yaşında? aslen nereli? eğitimi, oynadığı sinema ve diziler, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1977 yılının Eylül ayında dünyaya gelen Yasemin Yazıcı İstanbul doğumlu, burcu başak’tır. 2018 senesinde London School of Economics Sosyal Antropoloji Bölümü’nü başarı ile tamamlamıştır. Okul’da eğitim döneminde iken tiyatro oyunlarında sahneye çıkmıştır. Türkçe’nin yanı sıra İngilizce ve Fransızca dillerinde, Bir Yaz Gecesi Rüyası, Kral Oidipus, Antigone, Lysistrata, Faust (vol. I), Hugo Sistemi ve Ayrılma adlı oyunlarda yer almıştır.

Oyuncu kimliğinin yanı sıra vokal ve dans eğitimi almıştır. Ayrıca Dialog ve Pera Güzel Sanatlar Okulları bünyesinde oyunculuk ve diksiyon eğitimleri alan güzel oyuncu eğitim hayatına da devam etmektedir. London Academy of Music and Dramatic Art bünyesinde.

Gelecek dönemde Fox Tv ekranlarında yayınlanması planlanan Son Yaz isimli dizinin oyuncu kadrosuna katıldığı açıklanmıştır. Dizi de Dizi de Halil Babür, Sezer Avcı, Sinan Tuzcu, Arif Pişkin ve Ata Nedim Arman gibi isimlerde yer almaktadır. Gaye Sökmen Oyunculuk ajansına bağlı olarak oyunculuk çalışmalarına devam etmektedir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz