Yakup Ekin

Yakup Ekin hakkında merak edilen müzik kariyeri. Peki kaç yaşında? aslen nereli? şarkıları, albümleri nelerdir? kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1975 yılının mayıs ayında dünyaya gelen usta sanatçı Yakup Ekin, aslen Erzincan‘lıdır. İlköğretim, Orta ve Lise tahsilini doğup büyüdüğü memleketi Erzincan’da tamamlamıştır.

Orkestra şefi ve Şarkıcı Armağan Şenol dahil bir çok usta isimden şan ve solfej dersleri alan Yakup Ekin müzik dünyasına 2005 yılında Bir Nefes isimli albüm ile giriş yapmıştır.

Seslendirdiği Bir Nefes isimli şarkı ile yılın en iyi çıkış yapan sanatçısı olmuştur. Şarkı ise yılın en iyi şarkısı seçilmiş, dijital ortamda en çok sevilen şarkı olmuştur. Albümde Giderim Buralardan, Küpe ve Unutamam isimli şarkılar da müzik severler tarafından tam not almıştır. Yıkılsın Dünya, Unutabilmekmi Seni Asla, Bir Nefes, Unutamam, Senden Sonra, Yalanmış, Ya Bugün Döneceksen gibi bir çok şarkısı youtube video sitesinde milyonlarca kez dinlenmiştir.

Seslendirdiği bütün şarkıların söz ve müzikleri kendisine aittir.


Albümleri;

2005 – Bir Nefes
2007 – Senden Sonra (Fantazi Albüm)
2008 – Senin Yolunda (Maxi Single)
2009 – Tutsak (Pop Albüm)
2011 – 4 Dörtlük (Maxi Single Albüm)
2013 – Bırak Acısın (Maxi Single)
2017 – Ya Bugün Döneceksin (Single)

Müzik dünyasından uzun süre uzak kalması sebebi ise sevenleri tarafından sık sık dön ne olur mesajları ile karşılaşan sanatçı en sonunda suskunluğunu 2017 senesinde bozmuştur. Ancak yine en son yaptığı single çalışmasının ardından sessizliğe bürünmüştür. Günümüz itibariyle resmi instagram hesabında ki takipçi sayısı 15,8bin civarındadır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz