Will Smith

1968 doğumlu Amerika’lı aktör, oyuncu Will Smith Amerika Pensilvanya, Philadelphia’da dünyaya gelmiştir. Oyuncu kimliğinin yanı sıra rap şarkıları ve yapımcı kimliği ile bilinmektedir. 1992 ve 1995 yılları arasında Sheree Zampino ile evlenmiş boşanmış ardından 1997 yılında Jada Smith ile evlenmiştir. Dünyaca ünlü oyuncu Will Smith’in Jaden, Willow ve Trey isimlerinde bir kız iki oğlu vardır.

Anne ve babası Will Smith 13 yaşında iken boşanmışlardır. Lise mezunu olan Will Smith çok zeki olduğu için gençlik yıllarında bir çok üniversitenin markajına alınmış ve burs teklifleri almıştır. Ama Lise eğitiminin ardından okumak ve üniversite eğitimi almak istemediğini belirtmiş ve Lise hayatının ardından Rap müzik dünyasına adım atmıştır.

2005 yılında ise asıl çıkışını oyunculuğu ile gerçekleştirmiş ve rol aldığı tüm filmleri gişe hasılatı kırmış ve Guinness Rekorlar kitabı’na girmiştir. Dört kardeş olan Will Smith Amerika’nın her sene en zenginler listesinde yer almaktadır. Amerika’nın bir çok eyaletinde mülkleri ve yatırım yaptığı arsaları bulunmaktadır. İlk iki çocuğu ilk evliliğinden Willow Smith ise Jaden Smith ile evliliğinden olan çocuğudur.

Bugüne kadar Born to Reign, Big Willie Style, Willennium ve Lost & Found isimlerinde dört albüm çıkarmıştır.

Rol aldığı bazı sinema filmleri ise Where the Day Takes You, Made in America, Çlgın İkili, Kurtuluş Günü, Siyah Giyen Adamlar, Devlet Düşmanı, Wild Wild West, Bagger Vance Efsanesi, Ali, Ben Robot, Shark Tale, Aşk Doktoru, Umudunu Kaybetme, Ben Efsaneyim, Hancock, Yedi Yaşam, Dünya, Kış Masalı, FOkus, Concussion, İntihar Timi, Gizli Güzellik ve Bright…

Will Smith fiziksel özellikleri, resmi sosyal medya hesapları ve evlilikleri gibi bir çok sorunun cevabı kimnereli’de…

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz