Volkan Murat Benli

Volkan Murat Benli hakkında merak edilen oyunculuk kariyeri. Peki aslen nereli? kaç yaşında? evli mi? hangi sinema ve dizilerde rol aldı? kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1971 yılında dünyaya gelen usta oyuncu aslen Ankara’lıdır ve Ankara’da doğmuştur. İlköğretim Ortaokul, Lise ve üniversite dahil seneleri Ankara’da geçmiştir. Yaşantısını ailesi ile birlikte Ankara, Çankaya’da sürdürmektedir.

Ankara Üniversitesi Dil Tarih Coğrafya Fakültesi (DTFC) Tiyatro Bölümü mezunudur. Uzun senelerdir Devlet Tiyatrolarında görev yapan Murat Benli, Adana ve Sivas Devlet Tiyatrolarında çalışmıştır. Profesyonel olarak Devlet Tiyatrosu’na 1998 senesinde adım atmıştır. Sivas, Konya, tekrar Sivas ardından Adana’da görev yapmıştır. En son Ankara Devlet Tiyatrosu’na tayin olmuştur.

Bugüne kadar bir çok oyun yazan usta isim bunların arasında çocuk oyunları da olduğunu belirtmiştir. Yazdığı oyunların Türkiye’yi yansıttığını, ayrıca bir dizi senaryosu olduğunu, tiyatro için projeleri bulunduğu belirtmiştir. Ayrıca bir iki dergiye de makale yazmaktadır.

Volkan Murat Benli oynadığı diziler;

2009 ve 2012 yılları arasında Deniz Yıldızı isimli dizinin oyuncu kadrosunda yer almış, dizide Celal karakterini canlandırdırmıştır. 2019 yılında ise Star Tv ekranlarında yayınlanan Sevdim Seni Bir Kere isimli dizinin oyuncu kadrosuna dahil olmuş ve dizide Mümtaz karakteri ile oyunculuk kariyerini sürdürmüştür.

Tiyatro oyunları;

Nalınlar (Yönetmen)
2004 – Romeo ile Juliet / Montague
2014 – Kuaförde Bir Gün (Oyuncu)
2017 – IV. Murat / Oyuncu (Yönetmen Yardımcısı)

Eşinin ismi Sinem Benli’dir, bu evliliğinden bir kızı, bir de oğlu vardır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz