Vildan Vatansever

Vildan Vatansever Yasak Elma Aysel karakteri ile gönülleri fethetmeyi başarmıştır. Başarılı oyuncu hakkında ise ekran severler bir çok sorunun cevabını araştırıyor. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Vildan Vatansever Kimdir? Nereli?

Doğum tarihi 1980, doğum yeri ise Bulgaristan olan ünlü isim Vildan Vatansever oyuncu ve bir dönem de radyocu olarak çalışmalarda bulunmuştur. Günümüz itibariyle oyunculuk kariyerini sürdürmektedir. Aslen Bulgaristan göçmeni olan Vatansever, 9 yaşında iken ailesi ile birlikte doğup büyüdüğü Bulgaristan’dan o dönemde ki zorluklar nedeni ile göç etmek zorunda kalmıştır. Ardında Bulgaristan’ın Asenovgrad Şehri’nden Bursa’ya göç etmişlerdir.

İşletme Bölümü üzerine üniversite eğitimini tamamlayan ünlü oyuncu daha sonra dil eğitimi için İngiltere’ye gitmiştir. İngiltere’de dil eğitimi aldıktan sonra İstanbul’a taşınmış ve İstanbul’da kamera önü ve drama üzerine eğitim almıştır. Vildan Vatansever‘in Üniversite eğitiminin ardından bir süre yerel bir radyo’da radyo sunuculuğu da yaptığı belirtiliyor.

Aldığı eğitimlerin ardından sinema, reklam ve diziler de rol almaya başlamış, günümüze kadar bir çok başarılı proje de rol almıştır.

Ayrıca adı ve soyadı medya da diğer ünlü oyuncu Vildan Atasever’e benzerliği ile sık sık karıştırılıyor. Bir çok kaynakta doğum yeri, doğum tarihi ve yaşı gibi bilgileri Vildan Atasever’in bilgileri ile verilmektedir. Vildan Atasever’in biyografisi ise Vildan Atasever.

Vildan Vatansever Kaç Yaşında? Boyu:

1980 doğumlu ünlü oyuncu 41 yaşında ve 1.60 boyundadır. Resmi instagram hesabını @vildan.vatanseverr kullanıcı ismi ile kullanmaktadır. Günümüz itibariyle instagram hesabında ki takipçi sayısı ise 42,2bin civarındadır.

Vildan Vatansever Oynadığı Diziler:

Asıl oyunculuk kariyerinde büyük çıkışını Yasak Elma dizisinde canlandırdığı Aysel karakteri ile yakalamıştır. Dizide Berk Oktay, Melisa Doğu, Eda Ece, Şevval Sam, Barış Aytaç, Serkan Rutkay Ayıköz, Erdal Özyağcılar ve Nesrin Cavadzade gibi isimler de rol almıştır. Ancak öncesinde de bir çok dizi ve reklam çalışmasında yer almıştır. Güzel oyuncunun rol aldığı diziler ise şu şekildedir.

Yasak Elma (Aysel) (2018 – 2020)
Kuzgun (2019)
Savaşçı (2019)
Gülperi (2018)
Darısı Başımıza (2018)
Jet Sosyete (2018)
Kalp Atışı (2018)
Fazilet Hanım ve Kızları (2018)
Nerdesin Birader? (2017)
Bu Şehir Arkandan Gelecek (2017)
Bizim Hikaye (2017 – 2018)
Bana Sevmeyi Anlat (2016 – 2017)
Medcezir (2014)
Gönül İşleri (2014)
Kuzey Güney (2011 – 2012)

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz