Tuğçe Yolcu

Tuğçe Yolcu Show Tv ekranlarında yayınlanan Üç Kuruş isimli dizinin oyuncu kadrosuna dahil olmuştur. Başarılı oyuncu hakkında merak edilen tüm soruların cevapları. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Tuğçe Yolcu Kimdir? Aslen Nereli?

Başarılı isim tiyatro kökenli, tiyatrocu ve oyuncu’dur. Doğum tarihi 1997 olan Yolcu, baba tarafından aslen Hatay, Antakya’lıdır. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nden başarı ile mezun olmuştur.

2020 yılında Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde Ulusal Uzun metraj film yarışmasında ödül almıştır. Çatlak isimli film de Gülçin Kültür Şahin, Canan Atalay, Elif Ürse, Süreyya Kilimci ile birlikte bu ödüle layık görülen isim olmuştur. Çatlak filmi Dr Avni Tolunay Jüri Özel Ödülünü alarak bir ilke imza atmıştır. Çatlak filminin tüm kadın oyuncularına en iyi kadın oyuncu ödülü verilmiştir. Ansamble olarak verilen en iyi kadın oyuncu ödül sahipleri; İzmir Devlet Tiyatrosu Sanatçılarıdır.

Güzel oyuncu daha önce 2017 Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülü’ne layık görülmüştür. Tiyatro kariyerindeki başarıları nedeni ile ‘Başarılı Genç Kuşak Sanatçısı Ödülü’ne aday gösterilmiştir.

Tuğçe Yolcu Boyu, Kaç Yaşında?

Güzel oyuncu Tuğçe Yolcu 2021 yılı itibariyle 24 yaşında ve 1.65 cm boyundadır. Defneli Tiyatro Oyuncusu olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Resmi instagram hesabını @tugceyolcu kullanıcı ismi ile kullanmaktadır. Başarılı oyuncunun en fazla merak edilen sevgilisi var mı? varsa kim sorusunun cevabına maalesef ulaşılamamıştır.

Oynadığı Tiyatro Oyunları:

Tiyatro oyunları ile de bir çok ödüle aday gösterilmiş ve layık görülmüştür. İşte sahne aldığı bazı tiyatro oyunları.

Senaryo (Oyuncu) 2018
Yuva (Oyuncu) 2016
Tesir (Yönetmen Yardımcısı)
Annemin Cinayet Listesi
Katar İnternational Theatre

Tuğçe Yolcu Oynadığı Diziler, Sinema Film:

2021 yılında Üç Kuruş isimli dizi için kamera karşısına geçmiştir. Üç Kuruş adlı dizide Erkan Üçüncü, Uraz Kaygılaroğlu, Melissa Yıldırımer, Ekin Koç, Aslıhan Malbora, Diren Polatoğulları, Nesrin Cavadzade, Burak Altay ve Asena Girişken gibi isimler de rol almıştır.

Üç Kuruş (2021)
Çatlak (2020)
Bodies and views- Syria 2014
Big House – Yabancı Dizi 2016 -Dubai
Small Sky – Yabancı Dizi 2017 -İran

İnstagram ve Twitter Hesabı:

Her geçen gün kariyer basamaklarını hızla tırmanan başarılı oyuncunun sosyal medya hesapları da merak konusudur. Takip etmek ve hakkında güncel bilgileri takip etmek abone olmak için sizlere sosyal medya hesapları.

İnstagram Hesabı: @tugceyolcu
Twitter Hesabı: @yolcutugce

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz