Tufan Derince

Tufan Derince hakkında merak edilen müzik kariyeri. Peki kaç yaşında? aslen nereli? eğitimi, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1987 yılında dünyaya gelen Tufan Derince aslen Diyarbakır’lıdır. Henüz 12 yaşında iken bağlama çalmaya başlamıştır. O dönemden itibaren düğünlere giderek bağlama çalmış ve müziğe adım atmıştır.

İlerleyen yıllarda Gaziantep Üniversitesi Konservatuvar Bölümü’nde eğitimini tamamlamıştır. Eğitimini tamamladıktan sonra Mersinde Sanat Merkezi oluşturup Konservatuvar’a girmek isteyen bir çok adayın konservatuvar’a giriş sınavlarında başarılı olması için gerekli eğitimi vermeye başlamıştır.


Şu anda yaşantısını Hollanda, Rotterdam da sürdüren başarılı sanatçı, değerli müzisyen, Kürtçe Müzik alanında da enstrümanı ile bir çok katkı sağlamıştır. Folklorik alanda birçok ürün verdi. 20 yıldır bağlama çalan usta isim, şu anda da çok aktif bir şekilde çalışmalarını sürdürmektedir.

Stüdyo aranje kayıt gibi branşlarda da bir çok ünlü sanatçının albüm çalışmalarının yapılmasında emek harcamış ve altına imzasını atmıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz