Timur Ölkebaş

Timur Ölkebaş Kahraman Babam isimli dizi de Bedri karakteri ile oyunculuk kariyerini sürdürmektedir. Rol aldığı bir çok başarılı yapım ile adından söz ettiren usta oyuncu hakkında merak edilen soruların cevapları. Kimdir? aslen nereli? hangi sinema ve diziler de rol aldı? Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Timur Ölkebaş Kimdir? Nereli?

1977 yılının Haziran ayında Almanya’nın kuzeybatı kesiminde, Kuzey Ren-Vestfalya eyaletinde bulunan Wuppertal kentinde dünyaya gelmiştir. Baba tarafından aslen Artvin Hopa, anne tarafından ise aslen Rize’lidir. Doğduktan sonra ailesi ile birlikte annesinin memleketi Rize’ye taşınmışlarıdr. Lise tahsili bitene kadar yaşantısını Rize’de sürdürmüştür. Ortaokul ve Lise döneminde voleybol ve Judo sporları ile ilgilenmiştir. Daha sonra abisinin tavsiyesi üzerine Rize Halk Eğitim Merkezinde tiyatroya başlamıştır. Abisi üniversiteyi kazandıktan sonra ailesi ile birlikte İstanbul’a taşınmışlardır.

Timur Ölkebaş Boyu, Kaç Yaşında?

Boyu 1.75 cm, kilosu 75, burcu ise ikizler’dir. 2021 yılı itibariyle 44 yaşındadır. Ahmet Koraltürk bünyesinde oyunculuk çalışmalarını sürdürmektedir. @timurolkebas olarak kullandığı resmi instagram hesabında ki takipçi sayısı günümüz itibariyle 45,4bin civarındadır.

Evli mi? eşi kim?

Aynur Ölkebaş ile evli olan ünlü oyuncunun bu evliliğinden Şana isminde bir kızı vardır.

Oynadığı sinema ve diziler:

Omar ve Biz, Oflu Hoca Trakya’da, Sümela’nın Şifresi 3: Cünyor Temel, Rüzgarın Hatıraları, Oflu Hoca’nın Şifresi, Devrimden Sonra, Eve Dönüş, Kayıp Cennet İnsanları, Metropol Kabusu, Sır Çocukları.

Timur Ölkebaş Dizileri:

Ya İstiklal Ya Ölüm, Kimse Bilmez, Siyah Beyaz Aşk, Sevda Kuşun Kanadında, Benim İçin Üzülme, Firar Firar, İncir Reçeli, Çılgın Kanal. Sevgili Düşmanım, Gazi, Çapkın Çapkın, Uy Başuma Gelenler, Hayalet, Avrupa Yakası, Estağfurullah Yokuşu, Seddülbahir 32 Saat, Bir İstanbul Masalı, Analık, Beşik Kertmesi, Üç Kadın, Çiçek Taksi, Siyah Beyaz Aşk (Abidin) ve Kahraman Babam (Bedri).

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz