Teoman Mutlu

Teoman Mutlu Yerli ve Milli Parti Genel Başkanı. Hakkında merak edilenler, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Teoman Mutlu Kimdir?

Teoman Mutlu siyasetçi, Yerli ve Milli Parti Genel Başkanı, iş insanı, girişimci. Amerika’da En Etkin 50 Türk arasında yer almaktadır. Bir çok Türk Amerikan Dernek Oluşumlarında Yönetim Kurulu Mütevelli Heyet Üyesi’dir.

Teoman Mutlu Nereli?

Teoman Mutlu aslen Malatya’lıdır. 1 Ocak 1977 tarihinde 2 erkek, 1 kız çocuk olmak üzere ailenin ortanca çocuğu olarak dünyaya gelmiştir.

Rudgers State Üniversitesi Mühendislik Fakültesi mezunudur. Endüstri Mühendisi olarak mezun olmuştur. Rutgers University diplomalı Mutlu, Amerika’da ilk kez kurulan Türk futbol takımının kurucu başkanı’dır, birçok başarının altına imzasını atmıştır. Ayrıca çağdaş sanatıda yakından takip eden Mutlu, Amerika’ya ihracatta kendi sektöründe küresel salgına rağmen, Cumhuriyet tarihi rekorunu kırarak 2021 senesinde ihracat şampiyonu olmuştur.
Teoman Mutlu4 jpg
Kısaca Hayatı:

Doğup büyüdüğü memleketi Malatya’da İlk orta ve lise tahsilini tamamlamıştır. 2009 senesinde Amerika’ya yerleşmiş ve Rudgers Üniversitesi’nden mezun olmuştur. New Jersey eyaletinde TSM Brands LLC markası ile kimya ve petrol ürünleri ile alakalı üretim tesisini ve Türkiye Çerkezköy’de kurduğu ve yüzlerce kişinin istihdam edildiği Kimya tesisleri ile Türkiye’den A.B.D.’ye en fazla ihracat yaparak ihracat şampiyonu ödüllerini almıştır.

Futbola ve birçok sosyal ve kültürel etkinliklere önem veren Mutlu, 2017 yılında Malatyaspor USA takımını kurmuş ve başkanlığını üstlenmiştir.

2023 yılında Yerli ve Milli Parti (YMP) Ankara’da genel merkez binasını açan Mutlu, partinin Genel Başkanı’dır. Açılışın ardından, “Halkımız zaman geçtikçe, Yerli ve Milli Parti’yi tanıdıkça, ‘aranan kan bulunmuştur’ diyerek sevinç çığlıkları atacaktır” açıklamasında bulunmuştur. Yerli ve Milli Parti (YMP) Türkiye’nin 129’uncu siyasi partisi olarak Ankara’da düzenlenen törenle açılmıştır.

Twitter hesabından ise “Türk siyasetine yerli ve milli bir soluk olmak hedefiyle adım atan “Yerli Ve Milli Parti”nin; Vatanımıza ve yüce Milletimize nice hayırlı hizmetlere vesile olmasını temenni ediyorum.” paylaşımını yapmıştır.

Teoman Mutlu Kaç Yaşında?

Teoman Mutlu 46 yaşındadır. Doğum tarihi 1 Ocak 1977, doğum yeri Malatya.

Evli ve 3 çocuk babası olan Mutlu, ileri düzeyde İngilizce, orta düzeyde ise İspanyolca bilmektedir.

Resmi twitter hesabı @TeomanMutlu, instagram hesabı ise @teomanmutlu ‘dur.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz