Tamer Karadağlı

1

Tamer Karadağlı aslen nereli? kaç yaşında? evli mi?, bugüne kadar hangi dizi ve sinema filmlerinde rol aldı? kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Usta oyuncu Tamer Karadağlı 24 Mayıs 1967 yılında dünyaya gelmiştir. Oyunculuğun yanı sıra seslendirme sanatçısı olarakta görev yapan Tamer Karadağlı Ankara doğumludur.

Henüz ilköğretim çağına gelmeden ailesi ile birlikte Amerika’ya yerleşmiştir. İlkokul eğitimine Amerika’da başlamış lise dönemine kadar yaşantısını Amerika’da sürdürmüştür. Türkiye’ye dönüşünün ardından zorluklar yaşamış tekrar Amerika’ya dönmüş ancak Lise son sınıfta iken kalıcı olarak tekrar Türkiye’ye dönüş kararı almıştır. Lise’yi Çankaya Lisesi’nde tamamlamıştır. Ardından Bilkent Üniversitesi Sahne ve Sanatlar Fakültesi Tiyatro Bölümü’nden mezun olmuştur. 1993 yılında Ferhunde Hanımlar dizisi ile ilk oyunculuk deneyimini gerçekleştirmiştir. Bu arada seslendirme sanatçısı olarak görev yapmaya başlamıştır. Amerika’da yaşamasının etkisi ile 8 farklı İngilizce Lehçesi ile konuşabilmektedir.

2002 yılında Arzu Balkan ile evlenmiş ancak 2007 yılında boşanmıştır. Bu evliliğinden 2006 doğumlu Zeyno isminde bir kızı vardır.

Motosiklet tutkunu olan Tamer Karadağlı’nın iki tane Harley Davidson marka motoru vardır.

Bugüne kadar Babam Olurmusun?, Demir Leblebi, Şaşı Felek Çıkmazı, Sarı Evin Esrarıs, Artık Sevmeyeceğim, Nasıl Evde Kaldım, Arka Sokaklar, Hayatım Sana Feda, Sınavdan Sonra, Fedai, Kiralık Oda, Son Ağa, Ah Kalbim, Suluboya, Sağlık Olsun, Çocuklar Duymasın, SüperTürk, Güven Bana, Böcek, Yenilmezler ve Pamuk Prens gibi bir çok projede rol almıştır. Özellikle uzun soluklu olarak Çocuklar Duymasın dizisinde rol almış ve dizide canlandırdığı Taş Fırın erkek karakteri ile ekran severlerin büyük beğenisini kazanmıştır.

Tamer Karadağlı Azeri kökenli Kars Sarıkamış’lıdır.

1 Yorum

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz