Şirin Çetinel

Şirin Çetinel hakkında merak edilen oyunculuk ve tiyatro kariyeri. Peki kaç yaşında? evli mi? aslen nereli? boyu, kilosu kaç? doğum tarihi, hangi sinema ve dizilerde rol almıştır? kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1977 yılının Aralık ayında Ankara’da dünyaya gelmiştir. İlköğretim, Ortaokul ve Lise eğitimini Arı Koleji’nde tamamlamıştır. Oyunculuk eğitimi ise Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı.

Türk sinema dünyasının başarılı isimlerinden Nesrin Çetinel ve Tomris Çetinel çiftinin kızı olan Şirin Çetinel, oyuncu, tiyatrocu ve seslendirme sanatçısı olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Ankara Devlet Tiyatrosu sanatçısı olan Çetinel, ilk dizi oyunculuk deneyimini 2014 yılında rol aldığı Beni Affet isimli dizi ile gerçekleştirmiştir. Ekran severler tarafından dizide canlandırdığı Neriman karakteri ile tanınan başarılı isim daha sonra bir çok başarılı projede yer almıştır.

Şirin Çetinel evli mi?

Evli ve bu evliliğinden 2 oğlu vardır.

Günümüzde Star Tv ekranlarında yayınlanan Sevdim Seni Bir Kere isimli dizinin oyuncu kadrosunda yer almakta, dizide Nuran karakterini canlandırmaktadır.

Ankara Devlet Tiyatrosunda sahneledikleri Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım isimli oyunu ile 2016 yılında, 21. Sadri Alışık Ödüllerinde Komedi Ya Da Müzikal Dalında Yardımcı Rolde yılın en başarılı kadın oyuncusu ödülünü kazanmıştır.

2015 senesinde yayınlanan ve günümüzde TRT Çocuk ekranlarında yayın hayatına devam eden Rafadan Tayfa adlı çocukların büyük beğeni ile izlediği çizgi filmde seslendirme çalışmalarında bulunmuştur. Ayrıca 2017 yapım olan Rafadan Tayfa Dehliz Macerası isimli sinema filminde rol almıştır.

Oynadığı diziler ve filmler:

2019 – Her Yerde Sen
2019 – Sevdim Seni Bir Kere (Nuran)
2017 – Rafadan Tayfa Dehliz Macerası (Sinema Filmi)
2014 – Beni Affet (Neriman)

Tiyatro oyunları;

1. Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım (Ankara Devlet Tiyatrosu) Oyuncu
2. Haydi Karına Koş (Ankara Devlet Tiyatrosu) Oyuncu
3. Karar Kimin (Adana Devlet Tiyatrosu) Oyuncu
4. Kösem Sultan (Ankara Devlet Tiyatrosu) Reji Asistanı
5. Mikado’nun Çöpleri (Adana Devlet Tiyatrosu) Reji Asistanı
6. Narnia Günlükleri (Ankara Devlet Tiyatrosu) Oyuncu
7. Pazartesi Perşembe (Adana Devlet Tiyatrosu) Oyuncu
8. Radyo-Yu Hümayun (Ankara Devlet Tiyatrosu)

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz