Sinem Danacı

Sinem Danacı Haber Global ekranlarında sunucu olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Başarılı isim hakkında merak edilen soruların cevapları. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Sinem Danacı Kimdir? Nereli?

1991 yılının Eylül ayında aslen İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Kendisinden küçük bir erkek kardeşi vardır. İstanbul Aydın Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Sinema ve Televizyon Bölümü’nden 2015 yılında mezun olmuştur. Mezuniyetin ardından yerel bir tv kanalı haber merkezi bünyesinde stajer editör olarak çalışmaya başlamıştır. Daha sonra TGRT Haber’de kamera arkasında görev almaya başlamıştır. O dönemde Başkent İletişim Bilimleri Akademisi’nde Erhan Ertürk gibi pek çok tecrübeli isimden sunuculuk, spikerlik ve diksiyon eğitimi almıştır.

Eğitim hayatının ardından TGRT Haber ekranlarında gece haberlerini sunmaya başlayan Sinem Danacı sunuculuk ve spikerlik kariyerine adım atmıştır. En son Haber Global ekranlarında gün içinde yaşanan gelişmelerin ekrana geldiği gece haberlerini ve hafta sonu gündüz kuşağı haber bültenini sunmaktadır.

Eğitim yıllarında okulun tiyatro ekibinde yer almış, oyunlarda sahne almış ve tiyatro topluluğu ile festivallere katılmıştır. Edebiyat, sanat ve felsefe ilgi alanlarıdır. Hobileri ise seyahat etmek, deneme yazmak ve okumak.

Sinem Danacı Boyu, Kaç Yaşında?

Boyu bazı kaynaklardan edinilen bilgilere göre 1.68 cm, burcu ise terazi’dir. Bekar olan başarılı sunucu 2021 yılı itibariyle 29 yaşındadır. Resmi instagram hesabını @sinemdanaci ismi ile kullanmaktadır.

Son dönemde hakkında ekşi sözlükte bir çok yorum bulunuyor. Bu yorumlardan bazıları.

Arjantin-brezilya maçının en güzel anı, devre arasında onun sunduğu haberleri izlemekti.

11 temmuz 2021 arjantin brezilya maçının devre arasında denk geldiğim inanılmaz güzel bir yüze sahip haber spikeri.

Saatlerce haber sunsun izlerim. ana haberlerde görmek isteriz.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz