Sincanlı Erkal

Sincanlı Erkal Kanal D ekranlarında yayınlanan İnci Taneleri isimli dizide Dilber isimli şarkı ile dikkat çekmiştir. Hakkında merak edilen tüm detaylar! Kısaca kariyeri, hayatı ve biyografi bilgileri.

Sincanlı Erkal Kimdir?

Sincanlı Erkal şarkıcı, müzisyen. Ankara’nın geleneksel oyun havaları ile tanınmaktadır. Ancak asıl çıkışını 2024 yılında başrolünü Yılmaz Erdoğan‘ın üstlendiği İnci Taneleri isimli dizi ile gerçekleştirmiştir. Dizide söylediği Dilber, Gemileri Yakarım türküsü ile tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. Dizide pavyondaki bir sazcı olarak kamera karşısına geçmiştir.

Ankara’da Düğün Nişan, Festival ve Konserleri ile çalışmalarını sürdürmektedir. 1972 senesinde Ankara Sincan’da dünyaya gelmiştir. 1998 yılında Mecburum isimli şarkısı ile tanınmış, o gün bugündür bir çok başarılı eserin altına imzasını atmıştır. Mecburum şarkısının yanı sıra, Değirmenci Dayı, Oda Yanıyo Buda Yanıyo, Mümkünse Görüşmeyelim ve Benim Olsan gibi şarkıları büyük beğeni toplamıştır.
Sincanli Erkal yasi jpg

Sincanlı Erkal Nereli?

Sincanlı Erkal bilindiği üzere aslen Ankara’lıdır.

Sincanlı Erkal Kaç Yaşında?

Sincanlı Erkal 52 yaşındadır. Doğum tarihi 1972’dir.

Sincanlı Erkal Gerçek İsmi Nedir?

Sincanlı Erkal’ın gerçek ismi Erkal Sonel’dir.

Genellikle Ankara’da tanınan sanatçı İnci Taneleri isimli dizinin ardından ciddi bir çıkış yakalamıştır. Daha sonra yaptığı açıklamada ben bile şok oldum, şarkı bir anda patladı ve milyonlara ulaştı. Herkesin diline düştü. 26 yıldır sahne hayatının içindeyim ama yıldızım Yılmaz Erdoğan sayesinde parladı. Gerçekten arayan arayana Hollanda’dan, Belçika’dan, Danimarka’dan, her yerden mesaj ve telefonlar geliyor sözlerini paylaşmıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz