Sezgin Irmak

Sezgin Irmak hakkında merak edilenler. Kaç yaşında? kitapları, gazetecilik, radyoculuk ve oyunculuk kariyeri, tiyatro hayatı ve biyografi bilgileri.

1986 yılının Mayıs ayında İstanbul’da dünyaya gelen Sezgin Irmak, Süleyman Demirel Üniversitesi’nden mezun olmuştur. Mezuniyetin ardından bir süre radyoculuk yapmış, daha sonra ortalama 7 yıl kadar Vatan Gazetesi ve Sabah Gazetesi’nde gazetecilik mesleğini sürdürmüştür. Ayrıca çeşitli dergilerde köşe yazarlığı ve görsel yönetmenlik yaparak senaryo üzerine eğitim alıp, senaryo gruplarında yer almıştır.

Çeşitli reklam ajanslarında creative directörlük yaptığı dönemde, özel bir holding’in medya şirketine genel müdür olarak atanmıştır. Burada görevini sanata ağırlık vermek için bırakmış ve Beka Sanat’ı kurmuştur.

Kitapları; Zehr-i Bal, Mühr-ü Kalp, Sırr-ı Sevda, Cesaret, Aşka Af Yok ve Kara Kapan.

İlk romanı Aşka Af Yok’un ardından kendi yayın evinde 2. kitabı Cesaret’i çıkarmıştır. Yine aynı şirketi ile Kültür Sanat isimli dergi ile gazeteciliğe genel yayın yönetmeni olarak geri dönmüştür.

Mahmut ile Meryem, öyle Sevdim ki Seni ve Kafes isimli sinema filmlerinin yapım tasarım ekibinde yer almıştır. 2019 yılında ise Kanal D ekranlarında yayınlanan Yaralı Kuşlar isimli dizinin oyuncu kadrosuna dahil olmuş, Doğan karakterini canlandırmıştır.

Sezgin Irmak günümüzde kariyerini yazar, oyuncu, reklam, tiyatro, yayın ve yapım alanlarındaki çalışmaları ile devam ettirmektedir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz