Seyit Al

2

Seyit Al Türk Halk Müziği (THM) sanatçısı olarak uzun yıllardır başarılı müzik kariyerini sürdürmektedir. Hakkında ise hayranları tarafından bir çok sorunun cevabı araştırılıyor. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Seyit Al Kimdir? Nereli?

Usta sanatçı Seyit Al uzun yıllardır eserlerini seslendirmekte, Türkücü olarak bilinmekte, Türk Halk Müziği sanatçısı’dır. Doğum tarihi 1947 olan ünlül isim doğma büyüme aslen Amasya’lıdır. TRT televizyonun siyah beyaz ekranlı dönemlerinde neredeyse en fazla kamera karşısına geçen isimlerinden birisidir.

Müzik kariyerine 2000’li yıllarda emeklilik kararı ile ara vermiş olsa da dönem dönem sahne, radyo ve televizyon çalışmalarında yer almaya devam etmektedir.
Seyit Al4
Resmi sosyal medya hesabını @seyit.al.54 kullanıcı ismi ile kullanmaktadır.

Seslendirdiği Amasya’nın Taşları, Can Hatice, Nazlı Yar, Kara Basma İz Olur, Gel Seninle danışalım sevdiğim, Ben Yoruldum Hayat, Kara Kaş Boyanır mı? Vardım Hint Eline Kumaş Getirdim, Dedim Kız Yasin Nedir?, Özüne özüm kurban yar geldi. Büyük beğeni ile dinlenen sadece bir kaç eseridir.

Bazı kaynaklardan edinilen bilgilere göre hayatını Ankara’da sürdürmektedir. Maalesef medeni durumu ile ilgili bir bilgi mevcut değildir.
Seyit Al5


İlginizi Çekebilir :   Manu Rios

2 Yorumlar

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz