Şevval Sam

0

Şevval Sam kimdir? hakkında merak edilen soruların cevapları. Kaç yaşında? boyu, kilosu, aslen nereli? özel hayatı, müzik ve oyunculuk kariyeri.

11 Kasım 1973 tarihinde dünyaya gelen Şevval Sam’ın doğum yeri İstanbul’dur. Anne tarafından aslen Hakkari‘li olan Şevval Sam’ın baba tarafından ise aslen nereli olduğu bilgisine ulaşılamamıştır. Akrep burcu’dur. Güzel oyuncu’nun boyu 1.64 cm, kilosu ise 60’tır.


İlköğretim ve Ortaokul tahsilini Hasan Ali Yücel İlköğretim Okulu7nda tamamlamıştır. Ardından İstanbul Zincirlikuyu İnşaat Teknik ve Yapı Meslek Lisesi restorasyon bölümünü bitirmiştir. Son olarak ise Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik bölümü’nden mezun olmuştur.

Günümüzde bir çok karadeniz şarkısını büyük başarı ile seslendiren Şevval Sam usta ses Leman Sam‘ın kızıdır.

Akrep burcu olan Şevval Sam Beşiktaş’ın sarı fırtına lakaplı eski futbolcusu Metin Tekin ile bir evlilik gerçekleştirmiş ancak 1999 senesinde boşanmıştır. Bu evliliğinden Tarık Emir Tekin isminde bir oğlu vardır.

Şevval Sam oynadığı diziler;

Süper Baba, Feride, Aşkın Dağlarda Gezer, Gülbeyaz, Karaoğlan, Yıldızların Altında, Kurşun Yarası, Müjgan Bey, Çocuğun Var Derdin Var, Yaşanmış Şehir Hikayeleri, Derman, Muhteşem Yüzyıl, Yalan Dünya, Acayip Hikayeler, Kara Kutu, Bodrum Masalı, Altın Tepsi ve Yasak Elma dizilerinde rol almıştır.

Oynadığı kısa filmler ve sinema filmleri, Martılar ve İstanbul, Ziyaret, Sen Olmak, Yaşamın Kıyısında, Siyah Beyaz, Yüreğine Sor, Kafe, İmge, Black Horse Memories ve Paranın Kokusu. Ayrıca Prenses Lissi ve Karadamı Yeti isimli sinema filminde seslendirme yapmıştır.

1993 ve 1998 seneleri arasında tv ekranlarında yayınlanan Süper Baba dizisindeki rolü ile tanınan Şevval Sam daha sonra 2006 yılında SEK isimli stüdyo albümü ile müzik kariyerine adım atmıştır.


Sek, İstanbul’s Secrets, Karadeniz, Has Arabesk, Tango, Toprak Kokusu ve Nanninom isimli albümlerini müzik severler ile buluşturmuştur. Özellikle son yıllarda Karadeniz şarkılarını seslendirmiş ve müzik severler tarafından büyük beğeni ile dinlenmiştir.

2018 yılında Fox Tv ekranlarında yayınlanan Yasak Elma isimli dizinin oyuncu kadrosunda yer almaktadır. Dizide ise Ender Argun karakteri ile oyunculuk kariyerini sürdürmektedir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz