Sevda Gül

Sevda Gül 2021 yılında seslendirdiği Yorgunum isimle şarkı ile bir kez daha gönülleri fethetmeyi başarmıştır. Müzik severler tarafından ise güzel sanatçı hakkında bir çok sorunun cevabı araştırılıyor. Kimdir? aslen nereli? boyu, kaç yaşında? Albümleri, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Sevda Gül Kimdir? Aslen Nereli?

1987 yılının Ağustos ayında dünyaya gelen başarılı sanatçı aslen Tokat’ın Reşadiye İlçesi’ne bağlı Çayırpınar Köyü’ndendir. Bir kız, bir de erkek kardeşi vardır. 6 yaşında iken anne ve babası ayrılmıştır. İlkokul, Ortaokul ve Lise eğitimini doğup büyüdüğü memleketi Reşadiye’de tamamlamıştır. Henüz 13 yaşında iken sahne ile tanışmıştır. Ortaokul döneminde müziğe olan ilgisi daha artmış özellikle yöne sanatçıları olan Murat Akkaya ve Mihrican Bahar’ın türkülerini büyük başarı ile seslendirmiştir.

Okuduğu dönemde özellikle öğretmenlerinin teşviki ve sesinin çok güzel olduğunu belirtmeleri üzerine kendisine olan güveni artmıştır. Okul gecelerinde, özel günlerde ve bayramlarda sahne almıştır. Müzik hayatına Sezai Kuzey (Kuzey Ailesi) ‘in büyük katkısı ve desteği olmuştur. O yıllarda Kemancı Hüseyin albümü için bir bayan vokalist arandığını ve teklif geldiğini, teklifi kabul ederek ilk adımını attığını belirtmiştir.

Başarılı sanatçı özellikle Arif Sağ, Sabahat Akkiraz ve Mihrican Bahar gibi isimleri büyük keyif ile dinlemekte ve onları örnek almaktadır. Eğer sanatçı olmasa idi çocuk gelişimi ile ilgili ihtisas yapabileceğini aktarmıştır. Sevda Gül sosyal sorumluluk projelerine destek veren Tokgönül Derneği’nde Başkan yardımcısı ve Tok-Der derneği üyesidir.

Resmi instagram hesabını @sevdagulmuzik olarak kullanmaktadır. Günümüz itibariyle instagram hesabında ki takipçi sayısı 106bin civarındadır.

Albümleri;

Şeker Oğlan (2004)
Yoksulluk (2006)
İnsan Değişmiş (2007)
Yar Aşkına (2009)
Senden Sonra (2015)

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz