Seren Uzun

Seren Uzun seslendirdiği Pulim isimli şarkı ile deyimi yerindeyse yer yerinden oynamıştır. Youtube video sitesinde kısa süre içinde milyonlarca izlenme sayısına ulaşmıştır. Kısaca başarılı sanatçı hakkında merak edilenler, hayatı ve biyografi bilgileri.

Seren Uzun Kimdir? Nereli?

Bize Her Yer sloganından da anlaşılacağı üzere güzel şarkıcı Seren Uzun aslen doğma büyüme Trabzon’ludur. Trabzon’un Beşikdüzü İlçesi nüfusuna kayıtlıdır. İlkokul, Ortaokul ve Lise eğitimini doğup büyüdüğü Beşikdüzü İlçesi’nde tamamlamıştır. Ardından Ordu Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Bölümü’nden başarı ile mezun olmuştur. Formasyon eğitimi de alan güzel isim öğretmenlik için de ilk adımı atmış ve günümüzde öğretmenlik te yaptığı belirtiliyor.

Karadenizli sanatçı çok küçük yaşlarda müziğe büyük bir ilgi duymuş, her dönem müzik üzerine profesyonel olarak çalışmalar yapmak istemiştir. Daha önce O Ses Türkiye yarışmasına da katılmış ve Gökhan Özoğuz’un takımında yer almıştır.

Seslendirdiği Pulim isimli şarkı Youtube video sitesinde, Serdar Ayyıldız feat. olarak Arpej Yapım etiketi ile yayınlanmış tekli çalışmadır. Şarkının sözleri İbrahim Karaca, müziği ise Niyazi Koyuncu’ya aittir. (Niyazi Koyuncu merhum Kazım Koyuncu’nun kardeşidir.) Seslendirdiği şarkıda Puli’nin anlamı Rize ve çevresinde minik kuş anlamını taşımaktadır.

Diğer söylediği Düğün, Sevda Sözü, Dayan Yüreğim, Gelino, Yalnız, Korkarım ve Atın Beni Denizlere eserler müzik severlerden tam not almıştır.

Müzik kariyerinin yanı sıra oyunculuk teklifleri de almaktadır. Oyunculuk üzerine eğitim almak isteyen Uzun, ayrıca spikerlik eğitimi almıştır. Vakit buldukça farklı alanlarda eğitim almaya çalışmaktadır. En büyük hayallerinden birisi Tarkan ile birlikte aynı sahnede yer almak.

Seren Uzun Boyu, Kaç Yaşında?

Seren Uzun 29 yayında ve 1.72 boyundadır. Kilosu 60, burcu ise koç’tur. Resmi instagram hesabı @serenuzuntr ‘nin günümüz itibariyle 52bin civarında takipçisi bulunuyor.


Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz