Niyazi Koyuncu

Niyazi Koyuncu Karadeniz müziğinin unutulmaz seslerinden isimlerinden Kazım Koyuncu ile kardeştir. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Niyazi Koyuncu Kimdir? Aslen Nereli?

20 Nisan 1984 tarihinde dünyaya gelen Niyazi Koyuncu aslen doğma büyüme Artvin’lidir. 6 çocuklu bir ailede Artvin Hopa İlçesi Pançol bugünkü ismi ile Yeşilköy’de dünyaya gelmiştir. Annesi Hüsniye Koyuncu, babası ise Cavit Koyuncu’dur. Bugünkü ismi Sugören Köy okulunda ilköğretimi okumuş ardından Hopa Lisesi’ni bitirmiştir.

Karadeniz Teknik Üniversitesi’ni kazanmış ancak tamamlamadan okuldan ayrılmıştır. Sonrasında Eskişehir’de üniversiteye giden Niyazi Koyuncu üniversite yıllarında Seritana yani Lazca Karanlıktaki Işık anlamına gelen etnik müzik grubunu kurmuş ve solistliğini yapmıştır. Grup dağıldıktan sonra yoluna tek başına gitme kararı alan Koyuncu, 2013 yılında Muço Pa (Nasıl Yapayım) ve 2016 yılında Liva isimli albümler ile müzik severlere sesini duyurmaktadır.

Solist kimliğinin yanı sıra müzisyen ve bestecidir. Seslendirdiği bir çok eserin bestesi kendisine aittir.

Resmi instagram hesabını @niyazikoyuncu kullanıcı ismi ile kullanmakta, günümüz itibariyle hesabında 46,5bin civarında takipçisi bulunuyor.

Ayrıca youtube video kanalı da bulunuyor. @niyazikoyuncu youtube video kanalında 8,67 B civarında takipçisi bulunuyor.

Evlimi?

Sorunun cevabı evettir. 9 Ekim 2009 tarihinde Hamra Hanım ile evlenmiştir. Bu evliliğinden yakın zamanda bir bebek beklediklerini resmi instagram hesabı üzerinden paylaşmıştır.


Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz