Serdar Ayyıldız

Serdar Ayyıldız Oyuncu, müzisyen, besteci ve Dj olarak başarılı kariyerini sürdürmektedir. Hakkında ise bir çok sorunun cevabı merak konusudur. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Serdar Ayyıldız Kimdir? Aslen Nereli?

1979 doğumlu Serdar Ayyıldız aslen Diyarbakır’lıdır. Diyarbakır’da doğan ünlü isim Dj, müzisyen, aranjör, müzik yapımcısı, tiyatrocu, müzik eğitmeni ve besteci’dir.

1995 senesinde Radyo Dj’i olarak başladığı müzik kariyerinde basamakları hızla tırmanmış, ilerleyen süreçte Dj olarak kariyerine devam etmiştir. Günümüze kadar Türkiye’nin yanı sıra yurt dışında bir çok etkinlikte yer almıştır.

2000’li senelerde remix ve prodüksiyon çalışmalarına başlayan Ayyıldız, 2006 senesinde İlk Mash-Up mixini müzik severler ile buluşturmuştur. 2008 senesinde Vaya Con Dios’un Nah Neh Nah adlı şarkısına yapmış olduğu remix ile büyük yankı uyandırmıştır. Ülkemizin dışında Fransa, Yunanistan, Romanya, Bulgaristan, Mısır, Rusya, Belçika ve İtalya radyolarında ilk 10’a kadar yükselmiştir.

Yapmış olduğu çalışmalar, Bonzai Music Nemesis, Interlabel Records (Jerry Ropero) Essential House Records (Dario Nunez) gibi dünyaca ünlü plak şirketlerinden çıkmıştır. 2015 yılında İstanbul’un güzide İlçesi Sarıyer’de bir Dj okulu açmıştır.

2019 senesinde King of İstanbul adlı ilk albüm çalışmasını Arpej Yapım etiketi ile çıkarmıştır. Albüm 14 şarkıdan oluşmuştur. Albüm’de Yıldız Tilbe, Ezgi Ayçe, Burcu Güneş, Aynur Aydın, Devrim Gürenç, Seren Uzun, Emin Eminzade, Halil Morkoç, Kerem Keskin, Aliye Mutlu, Mustafa Toklucu, Hazal Güngör ve Özgür Güngör yer almıştır. 2020’de Yeni Dünya Müzik ve DMC (Doğan Music Company) işbirliği ile “WOBBLE (Gypsy Love)” isimli single çalışması yayınlanmıştır.

Ünlü Dj Serdar Ayyıldız ayrıca tiyatro ile de ilgilenmektedir. 2018 yılında Biz Bize Benzeriz isimli tiyatro oyununda sahne almıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz