Senem Akdemir

Senem Akdemir TRT Türk Halk Müziği Sanatçısı. Hakkında merak edilen tüm detaylar! Kısaca eğitimi, kariyeri, biyografi ve hayatı.

Senem Akdemir Kimdir?

Senem Akdemir müzisyen, şarkıcı, TTRT Türk Halk Müziği Sanatçısı. İlköğretim döneminde müzik ile ilgilemeye başlayan Akdemir, enstrüman çalmaya ve şarkı söylemeye o yıllarda başlamıştır. Müzik eğitimine ise Diyarbakır Güzel Sanatlar Lisesi’nde başlamıştır. Ardından Gazi Üniversitesi Müzik Bölümü’nde devam etmiştir.

2015 yılında Türkiye Radyo Televizyon Kurumu’nun açmış olduğu Gazi Üniversitesi’nde öğrenciyken kazanmıştır. Günümüz itibariyle profesyonel müzik kariyerini halen Türkiye Radyo ve Televizyon Kurumu’nda Türk Halk Müziği Sanatçısı unvanı ile devam ettirmektedir.

2022 yılında Uluslararası Başarı ve Kariyer Ödülleri gecesinde, Yılın En Başarılı Radyo Sanatçısı ödülünün sahibi olmuştur.
Senem Akdemir5 jpg

Senem Akdemir Nereli?

Senem Akdemir aslen Diyarbakır’lıdır. Diyarbakır’da dünyaya gelmiştir. Hakkında Azerimi? Kürtmü? gibi bir çok sorunun cevabı araştırılan başarılı sanatçı Diyarbakır doğumludur.

Senem Akdemir Kaç Yaşında?

Senem Akdemir 28 yaşındadır, doğum tarihi 1995.

Youtube video kanalında paylaşımlar yapmaktadır. Kanalında Ahmet Tuzlu ile birlikte seslendirdiği eserlerde bulunmaktadır. Kanalında Büyük Cevizin Dibi, Bayburt Dağlarında Tabakam Kaldı, Yara Yalvara Yalvara, Garip Bir Kuştu Gönlüm, Gızıl Üzük, Eşgimin Növrağı, Gerenfil, İntizar, Gara Gile, Endim Bulaq Başına, Buludlar gibi pek çok seslendirdiği eserin videoları yer almaktadır.

Resmi instagram hesabı @senemmakdemir, resmi twitter hesabı ise @senemmakdmr ‘dir.
Senem Akdemir6

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz