KimNereli.net

Şenay Gürler

Şenay Gürler Kimdir?

Şenay Gürler
Gerçek adı: Şenay Gürler
Doğum Tarihi: 28/06/1966 (53 yaşında)
Eğitim Durumu: Lisans
Medeni Hali: Boşanmış
Boy: 1.58
Burç: Yengeç
Meslek: Oyuncu Seslendirme Sanatçısı Tiyatrocu
Mezuniyet: 9 Eylül Üniversitesi
Doğum yeri: İzmir

Şenay Gürler Kimdir? Nereli? Kısaca Biyografisi

Şenay Gürler özellikle Avrupa Yakası dizisinde canlandırdığı Fatoş karakteri ile hafızalarda yer edinmiştir. Kimdir? kaç yaşında? aslen nereli? gibi bir çok soru ekran severler tarafından merak konusudur. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1966 yılının Haziran ayında dünyaya gelen güzel oyuncu İzmir doğumludur. Baba tarafından aslen Ardahan’lıdır. Burcu Yengeç, boyu ise 1.58 cm’dir. Çocukluk yıllarından beri oyunculuk hayali ile yetişmiştir. Bir ablası bir de erkek kardeşi vardır. Tiyatro, dizi ve sinema oyunculuğunu başarı ile sürdürmeye devam etmektedir. Ayrıca oyunculuğun yanı sıra geçmişten günümüze bir çok sinema filminde seslendirme yapmıştır.

9 Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema Televizyon Fotoğrafçılık Bölümü’nden mezun olmuştur.


Eğitim döneminde TRT’de sunuculuk yapmış, İzmir Sanat Tiyatrosu’nda ise oyuncu olarak yer almıştır. 1992 senesinde ise İstanbul’a yerleşen Şenay Gürler, 2006 senesinde Korkuyorum Anne isimli filmde canlandırdığı rol ile 28. Sinema Yazarları Derneği, Türk Sineması Ödülleri En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Ödülü’nü kazanmıştır.

Günümüzde Çukur dizisinin oyuncu kadrosuna dahil olmuştur. Dizide Meliha karakteri ile yine dikkatleri üzerine çeken bir performansa imzasını atmıştır.

1966 yılında ailesinin isteğiyle evlenmiş ancak bir sene sonra bu evliliği sonlandırmıştır. 1987 doğumlu Duygu isminde bir kızı vardır. En son dünyaca ünlü Milli Bilardocu’muz gururumuz Semih Saygıner ile birlikteliğiyle sıkça gündeme gelmiş, evlenecekler mi diye sıkça kendilerine de sorular sorulmuştur. Sorulara ise şimdilik böyle mutlu olduklarını henüz evlilik gibi bir niyetlerinin olmadığını açıklamışlardır.

Şenay Gürler oynadığı diziler;

Kaygısızlar, Sahte Dünyalar, Kara Melek, Çılgın Bediş, İkinci Bahar, Delikanlı, Eyvah Kızım Büyüdü, Cinlerle Periler, Kör Talih, Tatlı Hayat, Biz Size Aşık Olduk, Avrupa Yakası, Korkuyorum Anne, Şansa Bak, Acemi Cadı, Çemberin Dışında, Papatyam, Küstüm Çiçeği, Yeni Baştan, Küçük Sırlar, Hayat Devam Ediyor, Kolej Günlüğü, Görüş Günü Kadını, Kaçak Gelinler, Kış Güneşi, İçerde, Adı Efsane, İçerde, Seni Kimler Aldı, Şahsiyet ve Çukur.

Rol aldığı sinema filmleri ise; Döngel Karhanesi, Gitme Baba, Kırık Kalpler Bankası, Erkeklerde Ağlar, Hilal, Feza and Other Planets.

Sahne aldığı bazı tiyatro oyunları ise, Ödenmeyecek Ödemiyoruz, Parkta, Yaşamak Güzel Şey Be Kardeşim, Dolu Düşün Boş Konuş, Kocasını Pişiren Kadın, Savaş İkinci Perde Çıkacak, Çelik Manolyalar, Ay Işığı Tarifesi ve Kayıp.

Etiketler: ,

Rol Aldığı Diziler

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Şenay Gürler
Gerçek adı: Şenay Gürler
Doğum Tarihi: 28/06/1966 (53 yaşında)
Eğitim Durumu: Lisans
Medeni Hali: Boşanmış
Boy: 1.58
Burç: Yengeç
Meslek: Oyuncu Seslendirme Sanatçısı Tiyatrocu
Mezuniyet: 9 Eylül Üniversitesi
Doğum yeri: İzmir
Popüler Kişiler Tümü
1.

Beren Saat

385.091 kez okundu

2.

Yusuf Aktaş

338.180 kez okundu

3.

Güncel Öztürk

316.581 kez okundu

4.

Tarık Akan

293.769 kez okundu

5.

Mustafa Miraç Kaya

226.667 kez okundu

6.

Tarkan

225.623 kez okundu

7.

Volkan Demirel

221.617 kez okundu

8.

Emre Mor

195.245 kez okundu

9.

Ersay Üner

190.851 kez okundu

10.

Serdar Ortaç

183.591 kez okundu