Semi Sırtıkkızıl

Semi Sırtıkkızıl rol aldığı diziler ile adından söz ettirmeyi başarmıştır. Hakkında ise ekran severler tarafından genellikle kaç yaşında? boyu, kilosu kaç? eğitimi, sevgilisi var mı? aslen nereli? gibi bir çok sorunun cevabı merak konusudur. Kısaca oyunculuk kariyeri, hayatı ve biyografi bilgileri.

1996 yılında dünyaya gelen yakışıklı oyuncu Haliç Üniversitesi Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nden mezun olmuştur. Mezuniyetin ardından bir çok dizi ve tiyatro oyununda yer almıştır. Henüz doğum yeri, aslen nereli? boyu, kilosu ve burcu nedir? gibi soruların cevaplarına ulaşılamamıştır. Saç rengi siyah, göz rengi ise kahverengi’dir.

Semi Sırtıkkızıl kendisine sorulan müzik ile ilgili bir soruda tam bir Mick Jagger hayranı olduğunu dile getirmiştir. Geçmiş dönemde takip ettiği bazı diziler ise, Peaky Blinders, The Crown, Black Mirror ve Mindhunter. Ayrıca sıkı bir Peaky Blinders hayranı olduğunu da sözlerine eklemiştir. Tüm bunların yanı sıra, Douglas Adams’ın Otostopçunun Galaksi Rehberi, Doctor Who ve Victoria isimli kitapları okumaktanda büyük keyif aldığını belirtmiştir.

Semi Sırtıkkızıl oynadığı diziler;

2015 – Analar ve Anneler
2017 – Kadın (Levent)
2018 – Umuda Kelepçe Vurulmaz
2020 – Menajerimi Ara (Emrah)

Tiyatro oyunları;

Sahibinden Kiralık
Yakınlaşmanın İmkansızlığı
Martı
Lysistrata
Bir Yaz Gecesi
Macbeth

Günümüzde ise rol aldığı Menajerimi Ara isimli dizide Emrah karakteri için kamera karşısına geçmiştir. Resmi sosyal medya hesaplarını aktif bir şekilde kullanan yakışıklı oyuncunun günümüz itibariyle instagram hesabında ki takipçi sayısı 16,1bin civarındadır. Yasemin Özbudun oyunculuk ajansına bağlı olarak oyunculuk kariyerini sürdürmektedir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz