Sema Maraşlı

Yazar Sema Maraşlı Newport Üniversitesi’nde Davranış Bilimleri Bölümünden mezun olmuştur. Geçmişten günümüze yazmış olduğu eğlenceli bir o kadarda eğitici çocuk kitapları ile bir çok başarılı esere imza atmıştır.

Ayrıca, kadın erkek yaratılış farklılıkları yazmış olduğu evlilik kitapları ile yazarlık hayatına adım atan Sema Maraşlı baba tarafından aslen Kahramanmaraş’lıdır.

Günümüzde cocukaile isimli web sitesinde yayın danışmanı olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Dönem dönem ulusal gazetelerde yazmakta, televizyon ve radyo programlarına konuk olarak evlilikler üzerine bilgi paylaşımı yapmaktadır.

İlk kitabı Bana Masal Anlat’ı 1999 yılında yazmış, kitap 2012 yılında yayınlanmıştır. Bir çok kaynakta psikolog veya psikiyatr olduğu yönünde bilgiler bulunan Maraşlı her ikiside olmadığını bir dönem danışmanlık yaptığını ardından danışmanlığı bırakıp yazarlık yaptığını belirtmiştir.

Sekiz sene Diyanet İşleri Başkanlığı’na bağlı Kuran Kurslarında öğretmenlik yapan Sema Maraşlı, öğretmenliği çok sevdiğini ancak anne olduktan sonra mesleğini bırakmıştır.

İkinci kitabı 12-15 yaş arası ergenlik çağındaki çocuklar için olan En Güzel Hediye isimli kitabıdır. Daha sonra çocuk kitapları nedeni ile bir araya geldiği annelerle ilgili evlilik hikayelerini duyduğunu, kendisininde hikayeleri olduğunu bunun üzerine Eşimin Eşi Yok isimli kitabı yazdığını belirtmiştir. Evlilik üzerine hanımlarla atölye çalışmaları yaptığını ve ÇocukAile sitesinde ise Evlilik Okulu dersleri yaptığını, akabinde Mutlu Evlilik Okulu isimli kitabın oluştuğunu belirtmiştir.

19 sene zaman zarfında 15 kitaba imzasını atan Sema Maraş’lının bugüne kadar yazmış olduğu kitaplar:

Bana Bir Masal Anlat, Şimdi Masal Zamanı, Geçmiş Olsun Çoban Yıldızı, Gençlik Kitapları (12-16 yaş), En Güzel Hediye, Okulda Tuzak, Büyük Ödül, Evlilik Kitapları, Eşimin Eşi Yok, Eşim Aşkım Olsun, Eşimle Tanışmayı Unutmuşuz, Muhabbet Olsun, Kulak Âşık Olurmuş Gözden Evvel, Sevmek Bu Kadar Güzelken, Tatlıya Bağlayalım, Mutlu Evlilik Okulu ve Huzur Bulalım Diye isimlerini taşımaktadır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz