Hakan Ural

0

Hakan Ural Kanal D ekranlarında yayınlanan Neler Oluyor Hayatta isimli program için kamera karşısına geçmiştir. Başarılı isim hakkında hayranları tarafından merak edilen soruların cevapları. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Hakan Ural Kimdir?

Hakan Ural oyuncu, sunucu, program yorumcusu. 1967 senesinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Türk sinema dünyasının yakından tanıdığı ünlü oyuncudur. Son dönemde oyuncu kimliğinin yanı sıra sunucu ve yorumcu olarak televizyon ekranlarında yer almaktadır.

Hakan Ural Nereli?

Hakan Ural aslen Malatya’lıdır. Memleketi baba tarafından aslen Malatya, doğma büyüme ise İstanbul. Annesi Ceyhan Cem, babası ise usta sanatçı Selçuk Ural‘dır. Annesi ülkemizin en güzel sinema oyuncularından olan Ceyhan Cem, babası ise müzik dünyasının usta isimlerinden Selçuk Ural.

Anne ve babası hiç evlenmemiştir. Selçuk Ural’ın Canan Yaka ile olan evliliğinden Aslı isminde bir kızı olduktan sonra, Hakan Ural’ı evladı olarak kabul ettiği belirtiliyor. Babası 16 yaşına kadar Ural’ı, çocuğu olarak kabul etmemiş, ancak 17 yaşında iken babasının velayetine geçebilmiştir. İstanbul, Fındıkzade’de anneannesinin evinde yetişmiştir. Zor bir çocukluk dönemi geçiren ünlü isim, bu dönemde elektrikçide çalışmış, ayakkabı boyamış ve su satmıştır.

Hakan Ural Evlimi? Eşi, Çocukları:

Hakan Ural 16 yaşında mankenlik yaşantısına adım atmış ve kısa sürede Yeşilçam Sinema sektörünün aranan yıldızı haline gelmiştir. Kısa süre içinde oyunculuk teklifleri almaya başlamış, ancak okul için Amerika’ya gitmiştir. İlk sinema deneyimini dönemin güzel oyuncularından Banu Alkan ile birlikte oynadığı Mavi Yolculuk adlı sinema filmi ile gerçekleştirmiştir.

Ardından henüz 19 yaşında iken 28 Eylül 1988 tarihinde ünlü sanatçı Sibel Can ile evlenmiştir.

Bu evliliğinden 27 Ocak 1992 doğumlu Engincan ve 22 Ağustos 1994 doğumlu Melisa isimlerinde iki çocuğu olmuştur. Hakan Ural’ın Sibel Can ile evliliği 17 Şubat 1999 yılında son bulmuştur.

Hakan Ural Boyu, Kilosu, Kaç Yaşında?

Hakan Ural 57 yaşında ve 1.76 boyundadır. Eşi Ezgi Can Ural ise 41 yaşındadır.

Resmi instagram Hesabını @hakanuralofficial olarak kullanmaktadır. Günümüz itibariyle takipçi sayısı 1Mn civarındadır.

Ezgi Can Ural Hakan Ural’ın Eşi Kimdir?

İkinci evliliğini ise 2005 senesinde Saray Halı’nın sahibinin torunu olan Ezgi Can Ural ile gerçekleştirmiştir. Bu evliliğinden ise 2013 doğumlu Gisella isminde bir kızı vardır. İş hayatı başarılarla dolu olan ünlü isim günümüzde, Kanal D Satış yöneticisi olarak televizyon dünyasında çalışma hayatını sürdürmektedir.

2017 yılında TV8 ekranlarında Aramızda Kalmasın adlı programı Duygu Çetinkaya ve Jess Molho ile birlikte sunmuştur. Yine aynı sene İşte Benim Stilim adlı programa konuk jüri olarak katılmıştır. 30 Ekim tarihinde ise Tv8 kanalında Gel Konuşalım adlı programı Seda Akgül ile beraber sunmuştur. Survivor yarışma programı başladıktan sonra programın ismi Survivor Konuşalım olarak değiştirilmiştir. En son ise Kanal D ekranlarında yayınlanan Neler Oluyor Hayatta isimli program için başarılı sunucu Nur Tuğba Namlı ile kamera karşısına geçmiştir.

Oynadığı Sinema ve Diziler:

Mavi Yolculuk, Alnımdaki Bıçak Yarası, Alışırım, Deniz, Fare Kapanı, Ortak, Yalnız Kadın, Çember, Ateş Gibi, Belki Yarın, Dört Köşe Dünya, Tek Başına, Bir Aşk Bin Günah, Bir Aşk Yeter, Fotoğraflar, Şeytanın Kurbanları.

Alev Gibi Bir Kız, Madde 438, Çılgın Aşıklar, Itri, Barışta Savaşanlar, Senin İçin Bir Kadeh, Çıkmaz, Zirvedekiler, Irmakların Türküsü, Duygular ve Hayaller, Kaldırım Çiçeği, Şahin, Anlaşma Noktası, Böyle mi Olacaktı, Gülüm, Sibel, Nilgün, Savunma, Yapayalnız, Yeni Hayat, Kardelen, Bir Yıldız Tutuldu, Maskeli Beşler Irak, El Gibi, Para=Dolar, İpsiz Recep. Yakın tarihte ise Kolpaçino: Bir Şehir Efsanesi, Kara Murat Mora’nın Ateşi, Araf Zamanı, Kod Adı K.O.Z, Can Tertip, Kehribar ve Ketenpere gibi bir çok projede rol almıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz