Merih Ermakastar

Merih Ermakastar en son Yargı isimli dizinin oyuncu kadrosuna dahil olmuştur. Başarılı isim hakkında merak edilen oyunculuk kariyeri, hayatı ve biyografi bilgileri.

Merih Ermakastar Hakkında!

Merih Ermakastar oyuncu, tiyatrocu, müzisyen ve seslendirme sanatçısı. 1975 yılının Mayıs ayında İstanbul’da dünyaya gelmiştir.

Merih Ermakastar Eğitimi

Merih Ermakastar İlkokulu, Selim Sırrı Tarcan İlköğretim Okulunda okumuştur. Anadolu Lisesi sınavlarını kazanmış ve 1 yıl Saint Joseph Fransız Lisesinde öğrenimine devam etmiştir. Orta öğretiminde Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarında trompet ana sanat dalı, lisede ise Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Müzik Hazırlık Okulunu bitirmiştir.

Mersin Devlet Opera ve Balesi’nin açmış olduğu kadro sınavını kazanan Ermakastar, devlet memuru olmuş ve 3 yıl görev yaptıktan sonra istifa ederek, Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nden mezun olmuştur.

Yakışıklı isim, 9 yaşından bu yana piyano, on iki yaşından beri de trompet çalmaktadır. Günümüzde oyuncu olarak çalışmalarını sürdüren ünlü isim, 2000 senesinde Cenk Eren’e sahnede vokal yapmaya başlamıştır.

2001 ve 2002 yılları arası People, Andon ve Reina gibi barlarda trompet şovu yapan Ermakastar, 2002 yılında ünlü şovmen sunucu, Mehmet Ali Erbil’in sunduğu Çarkıfelek’te trompet çalmıştır.

2003 senesinde Can Ayazım isimli albüm çalışmasını müzik severler ile buluşturmuş, Acı Bana Yetmiyor isimli şarkısına klip çekmiştir. 2006’da Serdar Ortaç’a sahnede sesi ve trompeti ile eşlik etmiştir.

2010’da Yasaksın ve Serdar Ortaç imzalı Hazan Yeri parçalarının bulunduğu tekli çalışması yapmıştır. Daha sonra Ossi Müzik etiketiyle sözü ve bestesi kendisine ait olan Hiç Özür Bekleme isimli teklisini yayınlamıştır. 2011 yılında sözü bestesi Serdar Ortaç ve kendisine ait olan Veresiye Sevda isimli yeni parçasının olduğu ve tüm teklilerinin toplandığı 6 parçalık bir albüm yayınlamıştır.
Merih Ermakastar
Albümleri:

Can Ayazım 2003
Hazan Yeri 2010
Hiç Özür Bekleme 2010
Veresiye Sevda 2011
Gidenin Suçu Yok 2013
Kalbim 2022
Liste Başı 2022

Merih Ermakastar Oyunculuk Kariyeri

Merih Ermakastar oyunculuk dünyasına henüz 7 yaşında O Kadın ve Leyla ile Mecnun isimli filmlerle giriş yapmıştır. Leyla ile Mecnun’da Orhan Gencebay’ın canlandırdığı Mecnun karakterinin küçüklük yıllarını, O Kadın adlı film de ise Cihan Ünal’ın canlandırdığı Dr. Cihat Güray karakterin oğlunu oynamıştır.

Oynadığı Diziler:

Hiç Bana Sordun mu? 1997
Affet Bizi Hocam – (Cengiz) 1998
Üvey Baba – (Eser 2000)
Affet Bizi Hocam – (Aliço) 2000
Çemberimde Gül Oya – (Ercan) 2004
Davetsiz Misafir – (John Renan) 2005
Binbir Gece – (Mert) 2006
Yargı (2022)

Haribo, Pantene, Renault, Rock’n Coke, Banat, GNCTRKCLL, Arçelik, Coca Cola, Pepsi ve Teknosa gibi birçok kurumsal marka ve ürünün reklam çalışmalarında seslendirme sanatçısı olarak yer almıştır. Geçmiş dönemde Power FM’in kanal sesi olmuştur.

Genco dizisinde Enis Arıkan’ın canlandırdığı Cüneyt, 2014 yılında İnanılmaz Örümcek Adam 2 filminde Jamie Foxx’un canlandırdığı Max Dillon, Ferzan Özpetek’in Kemerlerinizi Bağlayın filminde ise Francesco Arca’nın canlandırdığı Antonio karakterini seslendirmiştir.

Merih Ermakastar Evlimi?

Merih Ermakastar’ın Zeynep Ermakastar ile evliliği son bulmuştur. Bu evliliğinden Şantual isminde bir oğlu vardır.

Resmi instagram hesabı kullanıcı ismi @merihermakastar ‘dır. Günümüz itibariyle instagram hesabında ki takipçi sayısı 70.9bin civarındadır.


Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz