Selviye İnci

Selviye İnci son dönemde TRT1 ekranlarında yayınlanan Balkan Ninnisi isimli dizi ekran severler tarafından merak edilen bir isim olmuştur. Hakkında bir çok sorunun cevabı, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Selviye İnci Hakkında

Selviye İnci her ne kadar fenomen olarak tanımlanmasını kabul etmese de sosyal medya dünyasının da yakından tanıdığı fenomen isimdir. Ayrıca oyuncu olarak Balkan Ninnisi isimli dizi ile ilk profesyonel dizi oyunculuğunu gerçekleştirmiştir.

Üç kardeştir, büyük ablası kendisinden 6 yaş büyüktür. Bir de abisi vardır, abisi ile arasındaki yaş farkı ise 4.

Selviye İnci Nereli?

Selviye İnci aslen baba tarafından Tetova, anne tarafından ise Kosova’lıdır. Kalkandelen veya iki dilli kullanımda Tetova, Kuzey Makedonya’nın kuzeybatısında bir şehirdir. Şar Dağları’nın eteklerine kurulu olup Pena Nehri kenarında yer almaktadır. Başarılı isim ise doğma büyüme İstanbul’ludur. Uzun yıllar önce ailesi Türkiye’ye göç etmiştir.

Selviye İnci Boyu, Kaç Yaşında?

Selviye İnci 39 yaşında ve 1.61 boyundadır. Doğum tarihi 14 Ocak 1983, burcu ise oğlak’tır.
Selviye İnci
Youtube kanalında videoları büyük dikkat çekmiştir. Ayrıca tiktok, instagram gibi bir çok platformda büyük ilgi ile karşılaşmıştır. Makyaj videosu, ekşi ve oynadığı diziler ile de sık sık kendisi hakkında bilgiler araştırılmaktadır.

20 Eki 2020 tarihinde Youtube video sitesinde, Yusuf Emin ile birlikte seslendirdiği “Bizim Evin Hallari” isimli tekli çalışması, video klibiyle netd müzik’te yayınlanmıştır.

Balkan lehçeli skeçleri ile çok sevilen ünlü isim, özellikle doğallığı büyük takdir görmektedir.

Geçmiş dönemde, Baygem Radyo’da Balkanika isimli program yapmıştır. İlk olarak Rumeli Sofrası kullanıcı adı ile Balkan yemek kültürünü tanıtan İnci, sonrasında ise skeçleri ile kariyerine devam etmiştir.

Selviye İnci Oynadığı Diziler

Selviye İnci ilk dizi oyunculuk deneyimini TRT1 ekranlarında yayınlanan Balkan Ninnisi isimli dizi ile gerçekleştirmiştir. Dizi de Güldaniye Hala karakteri için kamera karşısına geçmiştir.

Dizi de ayrıca Erdal Özyağcılar, Özlem Türkad, Emre Bey, Merih Öztürk, Hakan Boyav, Tolga Ortancıl, Emine Halil, Bedia Begovska, Elyasa Kaso ve Filiz Ahmet gibi isimler de rol almıştır.

Selviye İnci Evlimi? Eşi, Çocukları

Selviye İnci evlidir. Eşinin ismi Yunus İnci’dir. Bu evliliğinden, Bilal İnci ve Bekir İnci isimlerinde iki oğlu vardır.

Geçmiş yıllarda, modelist ve stilistlik eğitimi almıştır.


Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz