Selahattin Yusuf

0

Selahattin Yusuf yazar olarak kariyerini sürdürmektedir. Peki kimdir? aslen nereli? kaç yaşında? Kısaca hayatı ve biyografisi.

1973 yılında dünyaya gelmiştir, baba tarafından aslen Trabzon’ludur ve Trabzon doğumludur. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinden mezun olmuştur. Eğitim dönemi boyunca 4 sene boyunca arkadaşları ile beraber felsefi içerikli Mekteb-i Mülkiye dergisini çıkarmıştır. Yine aynı üniversite bünyesinde yüksek lisans yapmış, Siyaset Bilimi dalında hazırladığı tezini savunmadan bırakmış ve akademik çalışmalarına son vererek Edebiyat’a yönelerek, serbest yazarlık yapmaya başlamıştır.

Bir dönem Yeni Şafak ve Milli Gazete’de yazmış, bir çok televizyon programında yer almıştır. Ayrıca televizyon kanallarında kültür, sanat ve sohbet programları hazırlamış sunmuştur.

Günümüze kadar edebiyat alanında 7 kitabın altına imzasını atan Selahattin Yusuf yazar kimliğinin yanı sıra Entel Köy, Efe Köy’e Karşı isimli sinema filminde de rol almış ve oyunculuk yapmıştır.

Hazırlamış olduğu bazı programlar, Ülke Tv’de Meksika Sınırı, A Haber’de Kaçış Planı, 24 Tv’de Kafa Dengi ve TvNet’te Bize Müsaade.

Selahattin Yusuf kitapları;

Sirenleri Taşa Tutun, İsa Hanginiz?, Başka Göklerin Altında, Şimdiki Zamanın İzinde, Bir Masal İsmet Özel’i, Şafaktan Çok Önce, Niçin Ağlıyorsun Elisabeth Mutlu Değil miyiz?.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz