Sekou Koita

Sekou Koita Mali U20 takımı ile katıldığı Afrika U20 Uluslararası Kupası’nda taraflı tarafsız tüm futbol severleri kendisine hayran bırakmıştır. 2019 yılında ise 20 Yaş Altı Dünya Kupasında yine fırtınalar estirmiştir.

1999 yılının Kasım ayında Mali’de dünyaya gelen Sekou Koita, sol ayaktır. Hem forvet ve forvet arkası, hem de kanat bölgesinde forma giyebilen genç futbolcu gelecek döneminin yıldız futbolcu adayları arasında gösterilmektedir.

Futbol hayatına ülkesi Mali’de AS Bakaridjan takımında başlamıştır. Ardından USC Kita takımında kiralık oynamış tekrar Bakaridjan’a dönmüş, 2018 yılında ise Avusturya ekiplerinden Liefering ile profesyonel sözleşme imzalamıştır. 2019 sezonunda kiralık olarak Wolfsberger takımında oynayan Sekou Koita 2019 yılında 1.5 Milyon Euro imza karşılığında Salzburg takımına kiralanmıştır.

Günümüzde Salzburg forması giyen Koita 19 Ocak 2016 tarihinde Mali A Milli Takım kadrosuna seçilmiştir.

Sekou Koita Milli takım kariyeri, Müslüman mı? dini inancı;

Bugüne kadar 7 kez Mali U17, 8 kez U20 ve 6 kez de Mali A Milli Takım formasını giymiştir.

Bonservisi Red Bull Salzburg’un pilot takımı olarak bilinen FC Liefering’tedir. Genellikle forvet arkasında oynayan Koita, sürati, tekniği, kilit pasları ve rahat adam eksiltme yeteneği ile gelecek senelerde harika bir 10 numara olacağının sinyallerini vermektedir. Tabiri yerinde ise raket bir sol ayağa sahiptir. Boyu 1.73 cm, burcu ise Yay’dır.

Son yıllarda başarıları ile adından sıkça söz ettiren Müslüman futbolcu Muhammed Salah‘ın ardından, Müslüman kimliği ile yeni bir yıldız adayı olduğu belirtilmektedir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz