Muhammed Salah

1992 doğumlu yıldız futbolcu Muhammed Salah profesyonel futbol hayatına Arab Contractors takımında başlamıştır. Ardından 2.5 Milyon Euro bonservis bedeli ile İsviçre’nin Basel takımına transfer olmuştur.

Başarılı geçen iki sezonun ardından dünyanın en iyi takımlarında forma giymeye başlayan Muhammed Salah sırasıyla 16.5 Milyon Euro bonservis ile Chelsea takımına transfer olmuş, 5 Milyon Euro imza bedeli ile Roma’da kiralık oynamış, 2016 yılında ise 15 Milyon Euro bonservis ile İtalya Roma takımına katılmıştır.

2017 yılında ise kariyer ve performans olarak en üst düzeyde olduğu dönemde İngiliz ekiplerinden Liverpool takımına transfer olmuştur. Hem kanatta, hem orta sahada hemde forvete dönük olarak forma giyebilen Muhammed Salah bugüne kadar toplam 56 kez Mısır Milli Takım formasını giymiş ve 32 gol atmıştır.

Özellikle Müslüman kimliği ile sıkça gündeme gelen başarılı futbolcu için en son İngiliz taraftarlar Ben de Müslüman olacağım diye beste yaparak Muhammed Salah’ı ne kadar sevdiklerini dile getirmişlerdir. 2013 yılında Magi Salah ile evlenmiş, bu evliliğinden Mekke isminde bir kızı vardır.

Eşi kim? diye sıkça merak edilmektedir. Medyada hiç bir yerde eşi ile birlikte fotoğrafı bulunmamaktadır. Tüm kaynaklarda sadece alttaki düğününde eşi ile çekilen resmi vardır.
Magi Salah muhammed salan

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz