Sandra Bullock

Dünyaca ünlü oyuncu Sandra Bullock 1964 yılında Amerika’nın Virginia eyaletinde doğmuştur. Burcu Aslan’dır. Babası Alman asıllı Amerikalı, annesi ise Nürnberg’lidir. Ana dili İngilizce ile birlikte yine ana dili gibi Almanca bilen Sandra Bullock’un annesi 2000 yılında kanser nedeniyle yaşamını yitirmiştir. Sandra Bullock annesinin ise çok tutucu olduğunu reşit olana kadar hiç bir erkek ile görüşmesine izin vermediğini aktarmıştır.

1986 yılında Drama üzerine üniversite eğitimini tamamlamıştır. Ünlü olmadan önce bir süre barmen ve garson olarak çalışmıştır. Günümüzde ise 56 Milyon Dolar gibi bir rakam ile dünyanın en fazla kazanan 5 kadın oyuncu arasında yer almaktadır.

2005 yılında Amerika asıllı televizyon dünyasının ünlü isimlerinden Jesse James ile evlenmiş ancak evliliği 2010 yılında son bulmuştur.

2015 yılında ise fotoğrafçı Bryan Randall ile evlenen Sandra Bullock’un bu evliliğinden Louis ve Laila isimlerinde bir kızı, birde oğlu vardır.

Sandra Bullock rol aldığı sinema filmleri;

Entertainment Tonight, Biography, Çalışan Kız, Aşk İksiri, Amazondaki Ateş, Aşk Denen Şey, Cezalandırıcı, Enest Hemingway ile Güreşmek, Kayboluş, Hız Tuzağı, Sen Uyurken, The Net, Aşkta ve Savaşta, Öldürme Zamanı, Aşkın Büyüsü, Umut Dalgaları, 28 Gün, Güzel Dedektif, adım Adım Cinayet, Aramızda Kalsın, Aşka İki Hafta, Tavis Smiley, Çarpışma, Göl Evi, Sıradış, All About Steve, Kör Nokta, Teklif, Çok Gürültülü Çok Yakın, Minyonlar, Yerçekimi, Our Brands Is Crisis ve Ocean’s 8 gibi bir çok dizi ve sinema filminde rol almıştır. Ayrıca bu listede bulunan beş sinema filminin ise yapımcılığını üstlenmiştir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz