Reese Witherspoon

1976 yılında dünyaya gelen Reese Witherspoon Amerika, New Orleans doğumludur. Pazartesi günü doğmuş, Koç burcudur. Oyuncu olarak kariyerinin en önemli çıkışını 1991 senesinde rol aldığı The Man in the Moon isimli sinema filmi ile gerçekleştirmiştir.

Ardından, Legally Blonde, The Simpsons, The Importance of Being Earnest, Sweet Home Alabama, Freedom, Vanity Fair, Walk the Line, Just Like Heaven, Penelope, Rendition, Four Christmases, Monsters vs. Aliens, How Do You Know, Water for Elephants, This Means War, Mud, Devil’s Knot, Wild, The Good Lie, Inherent Vice, Don’t Mess with Texas gibi projelerde rol almıştır.

Reese Witherspoon özellikle 2005 senesinde rol aldığı, Sınırları Aşmak isimli sinema filminde canlandırdığı, June Carter Cash karakteri ile sinema severleri büyülemiştir. Bu film ile En İyi Kadın Oyuncu Akademi Ödülü, Sinema Dalında En İyi Aktris Altın Küre Ödülü – Müzikal veya Komedi Altın Küre Ödülü, ve En İyi Kadın Oyuncu SAG Ödülü’nün sahibi olmuştur.

1999 senesinde Ryan Phillippe ile evlenmiş ancak evliliği 2007 yılında son bulmuştur. Bu evliliğinden, Deacon ve Ava isimlerinde iki evladı vardır. İkinci evliliğini ise 2011 yılında Amerika’da yetenek avcısı olarak tanınan Jim Toth ile gerçekleştirmiştir. Güzel oyuncunun vücut ölçüleri ise, 87-63.5-89 cm’dir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz