Rapçi VIC216

1

Rapçi VIC216 gerçek ismi ile Muzaffer Güney hakkında merak edilen sorulara cevapları. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Rapçi VIC216 Kimdir? Gerçek İsmi Nedir?

Mahlası Vic216 başarı rap sanatçısı gerçek ismi ile Muzaffer Güney, 12 Eylül 2001 tarihinde İstanbul Beykoz’da dünyaya gelmiştir. Mahlasındaki “Vic”, isminin ingilizcesi olan “Victorious”ın kısa halidir ve ‘216’ doğduğu yer olan İstanbul Anadolu yakasının kodudur.

Çocukluk yıllarında ana-babasının ayrılması ile çocukluğunun bir kısmı Hatay’da geçmiştir, ilkokulu Hatay’da bitirmiştir. Ortaokul ve lise yılları İstanbul Beykozda geçen Vic, Fevzi Çakmak Anadolu Lisesi’nden mezun olmuştur.

Daha önce kendisi 2008 yılında Ceza’nın Yerli Plaka albümüyle birlikte rap’le tanıştığından ve 2010’lardan itibaren tamamen trap müziğe kendisini odaklandığından bahsetmişti.

2015 yılına dek hiçbir yazı türü ile ilgilenmeyen Vic, o yıldan sonra şiir yazmaya başlamıştır. Şiirleri yayınlanmasa da yakın çevresi tarafından oldukça beğenilmiştir. (Kendisi de bir yazar olan edebiyat öğretmeni Gökalp İbaç da onu bu dalda desteklemiştir.) Bunun haricinde amatör olarak roman çalışması mevcuttur ve “Marika’nın Serveti” adlı bir tiyatro oyununda rol almıştır.

Rapçi VIC216, 2018 yılında artık şiir ile trap sound’unu birleştirerek ilk rap’ini yazmıştır. İlk rap şarkısında hayatındaki zorluklardan ve hedefinden bahsediyor.

İlk şarkısından bir kesit;

“Bu boka çalışırken cebimde hiç yoktu para
Şansım yaver gitse de baktım bahtım kara
‘Yok’ dedim ‘yapmıyım’ ne yapsam zarar.
İnat ettim ve de yaptım sonra
Bunca sıkıntı gelirken bana.
İnan yapamazdın gelseydi sana
Senin gibi olsaydım ödemezdim kira.”

Şimdilerde ise Vic 2022 yılının yaz aylarına, daha önce amatör olarak arkadaş çevresiyle kaydını aldığı “BARİKAT” adlı eğlenceli ve hiciv dolu parçasıyla damgasını vurmaya hazırlanıyor.

Parçaya erişmek için;

https://www.instagram.com/tv/CNizcyahEu-/?utm_medium=share_sheet

1 Yorum

  1. Kalemi sağlam bir mc newschoolun saf gerçek yeteneği kültürüne sokağına sadık para onu yok edemezdi araciydi onun icin
    Yillar sonra dünyada Türkce rap piyasanın efsanelerinden biri haline gelecek

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz