Rafet El Roman

Rafet El Roman ile Her Şey Yolunda isimli programı TRT Türk ekranlarında sunmaya devam ediyor. Başarılı sanatçı hakkında merak edilen soruların cevapları. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Rafet El Roman Kimdir?

Rafet El Roman müzisyen, şarkıcı, söz yazarı, besteci, sunucu. Gerçek ismi Rafet Yaşdut’tur. Özellikle seslendirdiği Sorma Neden isimli şarkı ile geçmiş yıllarda büyük bir çıkış yakalamıştır. Sonrasında da hem seslendirdiği, hem de söylediği şarkılar ile Türk halkının gönlünü fethetmeyi başarmıştır.

Toplam da 19 albüm çalışması ve 18 adet tekli’nin yanı sıra sayısız beste ve söz müziği ile pop müzik dünyasına ciddi katkılarda bulunmuştur. Ünlü sanatçının Aşkın Nur Yengi ile düet çalışması olan ‘Peşindeyim’ 2000 yılında yayınlanmıştır.
Rafet El Roman3 jpg

Rafet El Roman Nereli?

Rafet El Roman aslen Edirne Havsa’lıdır.

1970 yılında işçi olarak Almanya’ya göç etmiştir. Ünlü isim ise 7 yaşına kadar Uzunköprü Ömerbey Köyü’nde anneannesinin yanında kalmış, daha sonra ailesinin yanına gitmiştir. İlkokul 1. sınıfı köyünde okumuş Almanya Darmstadt kentinde ailesinin yanına yerleştikten sonra, öğrenimini havalandırma ve tesisatçılık üzerine devam ettirmiştir.

Ayrıca Almanya’da şarkıcılık, oyunculuk ve haftada üç gün İtalyan Restaurantlarında garsonluk yaparak geçimini sürdürmüştür. Almanya’da katıldığı bir şarkı yarışması sonrasında bir arkadaşı ona El Romano ismini veren usta sanatçı, ardından İspanyol bir halk kahramanını çağrıştırdığı için mahkeme kararı ile soyadını El Roman olarak değiştirmiştir.

Oyuncu kimliğinin yanı sıra bir çok sinemada da başarı ile rol almıştır.

Rafet El Roman Evlimi? Eşi Kim?

Rafet El Roman 1996 yılında Miss Turkey güzeli Tuğba Altıntop ile evlenmiş bu evliliğinden Su El Nur ve Şevval Nur isimlerinde iki kızı vardır. Evliliği 2003 yılında son bulmuştur. Ayrıca 7 senelik eski kız arkadaşı Yeşim Eryıldırım’dan Edvan isminde bir oğlu vardır. 2014 yılında ise güzel oyuncu Ceren Kaplakarslan ile evlenmiş bu evliliğide son bulmuştur.

Resmi twitter hesabı @elromanrafet, resmi instagram hesabı ise @elromanrafet ‘tir.

Rafet El Roman Kaç Yaşında?

Rafet El Roman 55 yaşındadır. Doğum tarihi 25 Ağustos 1968, burcu ise başak’tır.
Rafet El Roman2 jpg


Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz