Rabia Tunçbilek

Rabia Tunçbilek son dönemde seslendirdiği şarkılar ile müzik dünyasına sağlam bir giriş yapmıştır. Hayranları ise hakkında bir çok sorunun cevabını araştırıyor. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Rabia Tunçbilek Kimdir? Nereli?

1996 yılında aslen İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Henüz 12 yaşında iken müzik ile ilgilenmeye başlamıştır. 3 kardeştir, kendisinden küçük iki kardeşi vardır. Sahne tozunu çok küçük yaşlarda yutmaya başlamış, anne ve babası onu 9 yaşında iken bale’ye yazdırmışlardır. Atatürk Kültür Merkezi’nde, Yunus Emre Sahnesinde gösterilere katılmıştır. 12-13 yaşlarında sesini fark etmiş 15 yaşına geldiğinde müziği profesyonel olarak yapmaya karar vermiştir. 5 sene gibi uzun bir süre şan ve solfej eğitimleri almıştır.

Lise eğitimini Fen bölümünde tamamlamış ardından, Sabancı Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünden mezun olmuştur.

En son Kimle Acaba isimli şarkısı ile müzik listelerine giriş yapmıştır. Klibi ve sesi ile dünyaca ünlü yıldız Selena Gomez’e benzetilen güzel isim bu benzetmeden memnuniyet duyduğunu mutlaka bir gün Gomez’in konserine de gitmek istediğini belirtmiştir.

Rabia Tunçbilek Number1 TV ve Number1 FM tarafından izleyici ve dinleyiciler arasında yapılan ses yarışmasında 1. olmuştur. Ardından profesyonel bir single çıkartma ve müzik klibi çekme ödülünün sahibi olmuştur.

Müzik sektöründe en beğendiği genç isimler arasında Manuş Baba, Buray, Ece Seçkin, Edis ve İlyas Yalçıntaş bulunmaktadır. İdolleri ise Sertab Erener, Şebnem Ferah ve Ajda Pekkan’dır, onlarla düet yapmak istemektedir. Oyunculuk ile ilgili sorulara ise eğitim alırsam neden olmasın diye cevap vermiştir. 2018 yılında Özlem Denizmen‘le Kadınca’nın konuğu olmuştur.

Rabia Tunçbilek Boyu, Kaç Yaşında?

Boyu 1.68 cm, kilosu 55, yaşı ise 2021 yılı itibariyle 25’dir. Resmi instagram hesabını @rabiatuncbilek ismi ile kullanmaktadır. Ayrıca @rabiatuncbilek twitter hesabını da aktif bir şekilde kullanmakta.


2 Yorumlar

  1. Evet benimde sevdiyim şarkıcı yani güzel söylüyor ben küçük yaşlarımda olurken kimle acaba o şarkısına bayılıyorum. Bide müsaadenle
    Bide nazlı sen Çağan Efe Akın sitesindeki nazlı değilmisin?

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz