Prof. Dr. Aydın Yılmaz

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Aydın Yılmaz hakkında merak edilen tüm soruların cevapları. Kaç yaşında? nerede doğdu? kimdir? Eğitimi, Çalışmaları, Kariyeri, Kısaca Hayatı ve biyografi bilgileri.

Prof. Dr. Aydın Yılmaz, 27 Kasım 1973 tarihinde dünyaya gelmiştir. Lise eğitimini bitirdikten sonra 1997 yılında Ankara’da Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olmuştur. Ankara, Atatürk Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Göğüs Hastalıkları ve Tüberküloz üzerine doktorasını yaparak tıpta uzmanlık belgesini 2003 yılında almıştır.

2012 yılında Ankara Atatürk Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Doçent olmuştur.

Aydın Yılmaz çalışma hayatı;

Kasım 1998-Şubat 2003 tarihleri arasında Araştırma Görevlisi olarak Atatürk Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde çalışan Prof. Dr. Aydın Yılmaz, Uzman Doktor olduktan sonra Şubat 2003 Mart 2004 tarihleri arasında Atatürk Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisinde görev yapmıştır.

Nisan 2004- Nisan 2005 tarihleri arasında 600 Yataklı Gümüşsuyu Asker Hastanesinde tabib asteğmen olarak askerlik görevini tamamlamıştır.

Askerlik dönüşü Mayıs 2005-Şubat 2006 tarihleri arasında Atatürk Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisinde görevine devam eden Prof. Dr. Aydın Yılmaz, Sağlık Bakanlığı Rotasyonu çerçevesinde 2006 yılında Ardahan Devlet Hastanesine ataması yapıldı.

2007 yılında ise Atatürk Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekim Yardımcılığına getirilmiş ve bu görevde 2014 yılına kadar devam etmiştir.

27 Haziran 2013 tarihinde Ankara Atatürk Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde, Uzm. Dr. Zafer Aktaş Girişimsel Pulmonoloji Kliniğini kurmuşlardır.

2014-2016 yılları arasında Türkiye Solunum Araştırmaları Derneği (TÜSAD) Merkez Yönetim Kurulu üyeliği ve Eğitim Görevlisi olarak çalışmıştır. 11 Nisan 2017 tarihinde Sağlık Bilimleri Üniversitesine Doçent Olarak Ataması yapılan Prof. Dr. Yılmaz, 29 Ocak 2018 tarihinde Sağlık Bilimleri Üniversitesi, Atatürk Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi olmuştur.

10 Mart 2020’de oluşturulan Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesidir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz