Pınar Eliçe

Pınar Eliçe Beyaz Tv ekranlarında yayınlanan Beyaz Magazin isimli program ile ekran severlerin karşısına çıkmıştır. Güzel isim hakkında merak edilen pek çok sorunun cevabını sizler için derledik. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Pınar Eliçe Kimdir?

Pınar Eliçe oyuncu, sunucu ve şarkıcı olarak ülkemizin yetiştirdiği sanat dünyasının en önemli isimlerinden biridir. 1987 senesinde Sezer Film yapımı Orhan Elmas yönetmenliğindeki Fikret Hakan ve Necla Nazır’ın başrollerini paylaştığı O Bir Melekti adlı filmde rol almıştır.

Pınar Eliçe Nereli?

Pınar Eliçe aslen Yugoslavya Göçmeni’dir. 1972 yılında Yugoslavya’da dünyaya gelmiştir. Daha sonra ailesiyle Türkiye’ye göç etmiş, ailesinin geçimini çok genç yaşlarda üstlenmiştir.

1988 yılında Maksim’de çalışmış, o dönemde Aksaray Musiki Cemiyeti’ne katılmıştır. Aynı gazino’da Sibel Can’dan sonra 2. isim olarak yer almış, 1992 yılında ise assolist olmuştur.

1994 yılında Son Gün Son Gece isimli filmde Mahmut Hekimoğlu ile birlikte başrolü paylaşmıştır. 1998 senesinde Kuzgun isimli dizide Türkan adlı kumpanya sanatçısını canlandırmıştır. 2000 senesinde Türkiye’yi temsilen Türkmenistan’da Türkmenbaşı’nın huzurunda bir konser vermiş aynı sene Şeytan Sofrası sinema filminde başrol oynamıştır.

Televizyon dünyasında uzun süre dansları ve şarkıları ile gündemde kalmıştır. Eski Esenyurt Belediye Başkanı Gürbüz Çapan’ın kardeşi Çetin Çapan ile bir evlilik gerçekleştirmiş bu evliliği 2007 yılında son bulmuştur. Bu evliliğinden Helin isminde bir kızı ve Deniz Derin isminde bir de oğlu vardır. Evlendikten sonra sahnelere veda etmiştir. Eşinin kendisini aldatması üzerine evliliğine son vermiştir.

Evliliğinin ardından uzun süredir görünmeyen sanatçı mesleğini bırakmasına karşın şunları söylemiştir. “Ben hiçbir zaman şöhretin esiri olmadım. Evliliğimde alışverişimi kendim yapıyordum. İnsanlar beni gördüklerinde yadırgıyorlardı. Evde tuvaletleri bile ben temizlerdim. Ev kadınlığı çok zor. Keşke bir işim olsaydı, sabah çıkıp akşam eve gelseydim.”

Daha sonra ticarete atılmak istemiş, Menajer Oğuz Arınmış’ın teklifi üzerine tekrar müzik dünyasına dönmeye karar vermiştir. Çalışmaları Vakıf konserleri ve televizyon programları üzerine yoğunlaşmıştır.

Pınar Eliçe Boyu, Kaç Yaşında?

Pınar Eliçe 50 yaşında ve 1.60 boyundadır. Doğum tarihi 1972’dir.

Oynadığı Sinema ve Diziler, Albümleri:

2018 senesinde Yemin Olsun isimli bir albümün altına imzasını atmıştır. Daha önce İnsanda Şans Olacak, Duydun mu, Alabora, Olur mu Olur ve Yemin Olsun isimli albümleri müzik severler ile buluşturmuştur. Rol aldığı diziler Darbukatör Baryam ve Kuzgun. Sinema filmleri ise O Bir Melekti, Son Gün Son Gece ve Şeytan Sofrası.

Resmi instagram hesabı olan @pinareliceofficial ‘ın takipçi sayısı 84.6bin civarındadır.

Son hali ile de sık sık merak konusu olan güzel isim uzun yıllar sonra Beyaz Tv ekranlarına çıkarak sevenlerinin de bu merakını gidermiş oldu. Hastalığı ile de kendisine sorular yöneltilen sanatçı cilt kanseri olduğun, o dönemde estetik için doktora gittiğini ve bu hastalığını öğrendiğini belirtmiştir.

Sahne hayatına oryantal, dansöz olarak başlayan Pınar Eliçe’nin detaylı bilgileri yine dünyanın en büyük ansiklopedi sitesi olarak kabul gören vikipedi de mevcuttur.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz