Özgü Delikanlı

Özgü Delikanlı Show Tv ekranlarında yayınlanan Gelsin Hayat Bildiği Gibi isimli dizinin oyuncu kadrosunda yer almıştır. Yakışıklı oyuncu hakkında ekran severler tarafından merak edilen sorulara cevaplar. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Özgü Delikanlı Kimdir?

Özgü Delikanlı tiyatrocu, sinema, film ve dizi oyuncusu. Tiyatro kökenli oyuncu 1996 yılında Almanya’nın Berlin Şehrinde dünyaya gelmiştir. Almanca’nın yanı sıra Türkçe ve İngilizce bilmektedir.

2 yıl Free University Berlin’de Hukuk okuyan yakışıklı oyuncunun daha sonra, İstanbul Bahçeşehir Üniversitesi’nde Sinema Televizyon ve Psikoloji ile Çift Anadal yaptığı belirtiliyor.
ozgu delikanli kimdir jpg
Almanya Berlin Non Acting sınıfında Christian Wewerka yönetiminde Metod Oyunculuğu ile alt yapı oyunculuk eğitimi başlamıştır. İstanbul’da ise Merve Taşkan ile Metod oyunculuğu üzerine çalışmalarını sürdürmüştür.

İkincikat’ta oyunculuğun yanı sıra, reji asistanlığı görevini üstlenmiştir. Ardından, MSM’deki çalışmaları ile beraber tiyatro dünyasına giriş yapmıştır. Ayrıca İbrahim Çicek ile Craft’ta sahne/dramaturji ve oyunculuk üzerine çalışmalarda bulunmuştur.

Başarılı oyuncu, Dustin Hoffman, Jon Voight, Gerard Butler, David Proval, Sharon Stone, gibi büyük oyuncuları yetiştiren ve Roman Polanski, Martin Scorsese, Sydney Pollack gibi yönetmenlerle çalışan, Actor Studio’nun son hocası olan Jack Waltzer’ın oyunculuk sınıfına audition’ı başarıyla geçerek katılmaya hak kazanmıştır.

Audition süreci sonrasında, Los Angeles ve Paris sınıfına katılmaya hak kazanan ilk Türk oyuncu olma başarısını göstermiştir.
ozgu delikanli4

Özgü Delikanlı Boyu, Kaç Yaşında?

Özgü Delikanlı 27 yaşındadır. Doğum tarihi 1 Ocak 1996, doğum yeri Almanya.

Henüz boyu ve kilosu gibi diğer bilgilerine ulaşılamamıştır. Sevgilisi varmı? varsa kim? sorusunun cevabı, magazin ve medya gündemine yansıyan herhangi bir birlikteliği, sevgilisi olmadığı yönündedir.

Resmi instagram hesabı kullanıcı ismi @ozgudelikanl1, resmi twitter hesabı ise @ozgudelikanli’dır.

2022 yılında Show Tv ekranlarında yayınlanan Gelsin Hayat Bildiği Gibi adlı dizinin oyuncu kadrosunda yer almıştır. Dizi de ayrıca Ertan Saban, Özge Özberk, Devrim Özkan, Nilsu Berfin Aktaş, Mustafa Açılan, Onur Özer, Deniz Sarıkaş, Sanem Babi, Yeşim Çelebi, Rojbin Erden, Ali Berge, Melisa Bostancıoğlu, Furkan Murat Uğur ve Murat Göçmez gibi isimler de rol almıştır.
ozgu delikanli3

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz