Onur Koçyiğit

Onur Koçyiğit hakkında merak edilen soruların cevapları. Oynadığı diziler, sinema filmleri, kısaca hayatı ve biyografisi.

24 Ağustos 1985 tarihinde aslen Balıkesir Bandırma’da dünyaya gelmiştir. İlköğretim eğitimini doğup büyüdüğü Bandırma’da tamamlamıştır. Ortaokula’da aynı şehirde başlamış daha sonra ailesi ile birlikte İzmir Torbalı’ya yerleşmiş ve eğitimine Torbalı’da devam etmiştir.

Lise tahsilini İzmir’de tamamlayan başarılı oyuncu Turizm Otelcilik bölümü mezunudur. O dönemlerde tiyatro ile ilgilenmeye başlamış ve kurslara katılmıştır.

Vatani görevi sürecine kadar bireysel olarak halk tiyatrolarında rol almıştır. Ardından askerlik görevini yapmış ve kayıtlı olduğu ajans bünyesinde bir çok dizi ve sinema filmi ile oyunculuk serüvenine adım atmıştır.

İlkokul döneminde başladığı Bandırma Uzakdoğu Sporları Salonu’nda Seydi Battal Gazi Özçınar’dan (Milli Taekwon-do) Taekwon-Da eğitimi almıştır. Gittiği yerlerde ve sonrasında başta Kick-Box olmak üzere body fitness sporları ile ilgilenmiştir.

18 yaşında spora ara vermiş aldığı spor eğitimleri sayesinde ilk olarak 2006 senesinde Yalova’da Tunç Davut tarafından çekilen Kınalı Kuzular isimli dizinin patlama sahnelerinde rol almıştır. Özellikle 12. bölümde gerçekleşen en büyük çadır patlama sahnesi olan 80 lt benzin ve çapı düşürülmüş dinamit lokumlarının patlatılmasındaki performansı ile dikkatleri üzerine çekmiştir.

Onur Koçyiğit esprili, neşeli tavırları ile ekran severler tarafından ve bulunduğu çevre halkı tarafından saygı duyulan ve sevilen bir isimdir. En son üniversitede misafir oyuncu kimliği ile üstlendiği Artis Mektebi isimli oyunda doğulu kapıcıyı canlandırmıştır. Seyirciler tarafından bi dönem kapıcı ünvanı almış, kendisini ispatlamıştır.

Son olarak TRT1 ekranlarında yayınlanan, Yenilmez Sanat Merkezi, oyuncu Ahmet Yenilmez’in üstlenmiş olduğu Dur Yolcu isimli dizide dublör olarak yer almıştır. Vatani görevinin ardından atıldığı sinema dünyasında bir çok başarılı projede yer alması beklenmektedir.

Tam bir motorsiklet sevdalısıdır. Çocuk yaşlarda acaba bizde bincezmi.? dediği yıllardan gelen bir chopper sevdası olduğunu belirten başarılı oyuncu günümüzde ise harleyci denirya öyle olmuştur. Şu an Vulcan En 500 motoru ile şehir içi ve uzun yollarda sıkça mesafe katetmektedir. Ayrıca at binmeyide çok sevmekte zaman zaman eğitim mahiyetinde zaman geçirmektedir.

Sahne eğitimlerinin çoğunda yanımda abim diye bahsettiği; Oda Tiyatroları Sahibi, Kitap ve Oyun Yazarı, Oyuncu Sn. Kaan ERKAM’ın bu konuda çok desteği olduğunu bunun İçin ODA TİYATROSU, Halk arasında Pasha diye bilinen Bandırmalı oyuncu için ayrı bir önem arz etmektedir.

Onur Koçyiğit rol aldığı dizi ve sinema filmleri;

Kınalı Kuzular Bir Tutam Saç, Kınalı Kuzular Ezine’li Yahya Çavuş, Kınalı Kuzular Üçpınar’lı Ali, Selena (dizi), Kınalı Kuzular Beni Sizlerden Ayırmayın, Kınalı Kuzular Mehmet Akif Ersoy, Kınalı Kuzular Mustafa Kemal, Kınalı Kuzular Reşit Paşa Vapuru, Kınalı Kuzular ÜÇ Kardeş, Ölümsüz Kardeşler (dizi) ve Dur Yolcu (dizi)

2 Yorumlar

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz