Omar Rudberg

0

Omar Rudberg Netflix ekranlarında yayınlanan Young Royals isimli dizinin oyuncu kadrosunda yer almıştır. Hakkında ise kısa süre içinde bir çok sorunun cevabı merak konusu olmuştur. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Omar Rudberg Kimdir? Nereli?

1998 yılının Kasım ayında dünyaya gelen Omar Venezuela asıllıdır ve Venezuela’da doğmuştur. Bazı kaynaklarda İsveçli şarkıcı olarak geçsede Venezuela asıllıdır. 6 yaşında iken İsveçli bir aile tarafından evlat edinilmiştir. 2013 yılından bu yanada The Fooo Conspiracy olarak bilinen İsveçli müzikal erkek grubu FO&O’nun üyesidir. İsveç’te katıldığı Talang 2010 yetenek programı ile tanınmıştır.

Şarkıcılığın yanı sıra son dönemde Omar Rudberg oyunculuğu ile de adından söz ettirmiştir .Netflix’te Young Royals isimli dizinin başrol karakterlerinden olan Simon karakteri için kamera karşısına geçmiştir.

Omar Rudberg Boyu, Kaç Yaşında?

Omar Rudberg 25 yaşında ve 1.70 boyundadır. Kilosu 60, burcu ise akrep’tir.

Resmi instagram hesabını @officialomar ismi ile kullanmaktadır. Günümüz itibariyle takipçi sayısı ise 2,2Mn civarındadır. Katıldığı yetenek programının ardından özellikle dünyaca ünlü şarkıcı Justin Bieber‘inde katkıları ile ciddi bir hayran kitlesine ulaşmıştır.

2013 senesinde ilk albüm çalışması olan Off the Grid, İsveç’in ulusal rekor tablosu olan Sverigetopplistan’ın zirvesinde yer almıştır. Grup ile beraber SVT’de Melodifestivalen 2017’de yarışmış ve “Gotta Thing About You” şarkısı ile finale kalmıştır. Solo kariyerine ise 2018 yılında İsveçli rapçi Lamix ile birlikte yazdığı “Que Pasa” ve İsveçli rapçi Elias ile birlikte yazdığı “La Mesa” ile başlamıştır.

En beğendiği şarkıcılar Michael Jackson ve Beyonce.

Omar ayrıca ülkesi Venezuella’da elit ünlüler arasında yer alıyor.

Sosyal Medya Hesapları:

İnstagram Hesabı: @officialomar
Twitter Hesabı: @omarrudberg
Youtube Video Kanalı: @officialomar

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz